Dlaczego warto mieszkać na Białołęce?

Białołęka słusznie jest nazywana zieloną dzielnicą. Na jej terenie lasy stanowią aż 12% całej powierzchni, a oprócz nich na Białołęce znajdziemy również liczne parki. Warto zwrócić też uwagę na bliskość Wisły i kanału Żerańskiego, dzięki którym każdy miłośnik wypoczynku na świeżym powietrzu znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Duża ilość terenów zielonych to nie tylko miejsca do rekreacji, ale i lepsze powietrze. Dzięki położeniu nieco dalej od centrum i dużej ilości terenów zielonych, na Białołęce jest mniej zanieczyszczeń, co korzystnie wpływa na zdrowie, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Mówi się, że jednym z kluczowych elementów, który bierzemy pod uwagę kupując mieszkanie czy dom jest lokalizacja nieruchomości Warszawa Białołęka to dzielnica, która cały czas się rozwija, a liczba inwestycji na tym terenie pozwala przypuszczać, że to rejon atrakcyjny do zamieszkania.

Zobaczmy dlaczego warto mieszkać na Białołęce.

Nieustanny rozwój

Jeszcze jakiś czas temu o Białołęce mówiono jak o dzielnicy, w której w szczerym polu stoją bloki. Teraz spojrzenie na tę dzielnicę diametralnie się zmieniło. Liczba inwestycji mieszkaniowych rośnie, ale podąża za tym również rozwój infrastruktury. Przybywa dróg, które pozwalają w łatwy sposób dotrzeć do innych dzielnic Warszawy i do centrum. Powstają nowe szkoły i przedszkola, dzięki czemu dzieci mają szerokie możliwości edukacyjne. Budowane są również nowe sklepy i punkty usługowe, co pozwala mieszkańcom na załatwianie wszystkich codziennych spraw blisko swojego domu.

Nowe inwestycje to również estetyka na wysokim poziomie. W tej dzielnicy nie znajdziemy starych kamienic, które cudem przetrwały wojnę. Nie znajdziemy również komunistycznych mrówkowców, które są powszechne choćby na Mokotowie. Znajdziemy natomiast nowoczesne inwestycje, które spodobają się wielbicielom nowocześniejszych rozwiązań urbanistycznych.

białołęka

Atrakcyjne ceny nieruchomości

Położenie Białołęki nieco dalej od centrum sprawia, że na uwagę zasługują ceny miejscowych nieruchomości. To właśnie w tej dzielnicy, jako jednej z nielicznych w Warszawie, możemy kupić mieszkanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. To dla wielu osób ważny argument, który pozwala im kupić swoje wymarzone pierwsze M i zyskać samodzielność.

ceny nieruchomosci w warszawie

Dzielnica młodych

Gdy spojrzymy na statystyki demograficzne Białołęki, to zauważymy, że jest to dzielnica młodych. Aż 68% mieszkańców stanowią osoby w wieku produkcyjnym, 24% stanowią dzieci i młodzież, a niecałe 8% stanowią seniorzy. To również dzielnica o najwyższym przyroście naturalnym w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy, który wynosi 13,7 na tysiąc mieszkańców.

Czy warto mieszkać na Białołęce?

Patrząc na wszystkie wyżej wymienione cechy bez wątpienia można powiedzieć, że Białołęka jest miejscem idealnym do zamieszkania dla osób młodych. Duża liczba terenów zielonych pozwala znaleźć miejsce na aktywność fizyczną poza domem. Możemy biegać, wędkować, pływać kajakiem, ale również wybrać się na plac zabaw z dziećmi, bo na terenie dzielnicy jest sporo takich miejsc.

Nowe i ciągle powstające inwestycje dają szansę na zamieszkanie w lokum spełniającym współczesne standardy w projektowaniu mieszkań, a szeroka oferta pozwala znaleźć mieszkanie najlepiej dopasowane do potrzeb. Niskie ceny w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy przyciągają, a ciągły rozwój infrastruktury w dzielnicy sprawia, że poziom komfortu mieszkania na Białołęce znacząco rośnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here