Wybór właściwego siedzenia bankietowego pozwala przywitać gości hotelu, restauracji czy centrum konferencyjnego w królewskim otoczeniu. Dzięki odpowiednio dobranym krzesłom można przekształcić każdą okazję w niezapomniane wydarzenie. Równocześnie, krzesła bankietowe muszą być wytrzymałe – aby świetnie służyły przez lata bez widocznego śladu zużycia.

Oto kilka wskazówek, jak wybrać piękne miejsca do siedzenia.

Tapicerka i tkanina

Tkanina krzesła określa poziom elegancji, jaki oferują wybrane krzesła bankietowe. Projekt i tkanina mają możliwość stworzyć miejsce, które stanie się przyjemne i w określonym charakterze. Jednak wybór tkaniny obejmuje wiele subtelności, które wykraczają poza wybór odpowiedniego koloru lub wzoru. Trzeba pamiętać, że to tkanina, ma zadanie sprawdzić, by krzesła wyglądały jak nowe przez długie lata – dlatego też należy wybrać najbardziej odpowiedni materiał tapicerski dostosowany do indywidualnych potrzeb. Na przykład w przypadku restauracji – tkaniny muszą być wyjątkowo odporne na zużycie.

Ponadto muszą być:

  • łatwe w czyszczeniu,
  • odporne na plamy,
  • odporne ścieranie i zadrapania.

Głębokość siedziska i wysokość

Głębokość krzesła bankietowego musi wypełnić lukę między komfortem gości, a efektywnością użycia przestrzeni. Komfort jest zdecydowanie ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, które z krzeseł wybrać, ponieważ sprawia, że goście poczują się bądź nie – po prostu jak w domu. Z drugiej strony, jeśli siedzenia są „zbyt wygodne”, stwarzają trochę problemów w odniesieniu do efektywności wykorzystania przestrzeni. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest poświęcenie czasu, aby ustalić, która głębokość siedzenia jest najlepsza z każdego punktu widzenia.

Wybór wysokości siedziska zależy od:

  • rzeczywistej przestrzeni,
  • aranżacji miejsca.

Rozmiar miejsca do organizowania bankietów

Naprawdę ważne jest, aby wybrać właściwy rozmiar dla odpowiedniego miejsca. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie czynniki biorące udział w tej decyzji:

  • typ prowadzonej placówki,
  • typową bazę klientów,
  • przestronność,
  • ogólny wygląd i środowisko,
  • zamierzone zastosowanie.

Jeśli ma się zamiar stworzyć luksusowe i duże przestrzenie bankietowe, duże siedzenia są tym, czego się szuka. Z drugiej strony, w miejscach, gdzie trzeba pomieścić większe grupy, mniejsze krzesła będą bardziej odpowiednie.

Metalowe i drewniane wykończenia? Oprócz ich estetycznej roli, metalowe lub drewniane wykończenia muszą być odporne na wszelkiego rodzaju działania. Wszystkie krzesła bankietowe stykają się z różnego rodzaju czynnikami, które mają tendencję do uszkodzenia drewna lub metalu, dlatego trzeba starannie dobrać metalowe lub drewniane wykończenia, tak aby siedzenie mogło istnieć w dobrym stanie jak najdłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here