Czym kierować się w wyborze meblościanki?

Jakie skojarzenia budzi słowo “meblościanka”? Oczami wyobraźni widzimy mieszkanie w bloku z okresu PRL i ścianę mebli. Na meblościankę składały się: szafa, regały, kredens, tzw. barek i witryna ze szkłem. Meblościanki były podobne i różniły się co najwyżej kolorystyką i detalami. Czy meblościanka może się okazać dobrym pomysłem na wystrój nowoczesnego wnętrza? Oczywiście – o ile postawimy na odpowiedni model, który będziemy mogli dopasować do salonu lub innego pokoju, np. dziecięcego.

Meblościanka w nowym stylu

Współczesne meblościanki z tymi, które były w powszechnym użyciu jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu, łączy często tylko nazwa, dlatego przy wyborze segmentów nie kierujmy się stereotypami.

Dzięki różnym stylom, modelom, wzorom i kolorom zestawów, możemy je dopasować do każdego wnętrza. Dzisiejsze meblościanki są o wiele bardziej funkcjonalne i pojemne niż dawne segmenty.

W zależności od tego, jakiego stylu jesteśmy zwolennikami – możemy wybrać odpowiadający naszemu gustowi zestaw. Mogą to być meble matowe albo na wysoki połysk, meble w kolorach drewna, meble białe lub czarne oraz meblościanki w różnych zestawieniach kolorystycznych.

Co jest ich cechą wspólną? Spójność stylistyczna, która tworzy z nich komplet. Zazwyczaj nie są to komplety zamknięte i na meblościankę mogą się składać różne moduły. W zależności od zapotrzebowania, każdy klient może więc wybrać różne elementy zestawu.

Na najpopularniejsze komplety składają się zazwyczaj: szafa, witryny (otwarte lub przeszklone), półka RTV, regały, półki wiszące i komoda. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zbudować własny zestaw, w którym np. znajdą się dwie szafy.

Dlaczego meblościanka?

Cechą meblościanek, cenioną przez wiele osób, jest możliwość modyfikacji zestawu, zgodnie z warunkami miejsca, w którym ma się znaleźć. Nowoczesne segmenty pasują do niewielkich pokoi i dużych salonów. 

Uniwersalność, funkcjonalność i prosta elegancja – to najistotniejsze atuty współczesnych meblościanek.

Decydując się na wybór konkretnego modelu, warto mieć na uwadze funkcjonalność meblościanki. Inne meble powinny znaleźć się w zestawie do pokoju dziecięcego, inne do salonu.

W przypadku meblościanki dedykowanej dzieciom warto zwrócić uwagę na to, aby komplet proponowany przez producenta jako bazowy składał się z dużej liczby elementów – wtedy, stosownie do rozwoju dziecka, będziemy mogli dobierać kolejne części zestawu, a z innych rezygnować.

Meblościanka, która ma się znaleźć w salonie, powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również reprezentacyjna. Takie modele znajdziemy w wielu katalogach wnętrzarskich. 

To zestawy w naturalnych kolorach drewna oraz idealne do wnętrz nowoczesnych – proste i szykowne meblościanki w bieli lub w czerni. Ich prosta linia pozwala zachować jednorodność i spójność stylu. 

Taka meblościanka stanowi też atrakcyjną bazę dla całej aranżacji, w tym akcesoriów dekoracyjnych, takich jak kolorowe poduszki, wazony, donice czy narzuty na sofę.

Artykuł powstał we współpracy z internetowym sklepem meblowym meblotrans.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here