Charakterystyka ogrodzeń budowlanych

0
986

Teren budowy to miejsce, które wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Jednym z kluczowych elementów jest odgrodzenie całego placu i zabezpieczenie przed dostępem osób postronnych. W tym celu stosuje się najczęściej specjalne ogrodzenia budowlane. Omówimy dzisiaj najczęściej wykorzystywane rodzaje ogrodzeń.

Czym charakteryzują się ogrodzenia ażurowe?

Ogrodzenia ażurowe charakteryzują się dużą uniwersalnością. Są powszechnie stosowane nie tylko na placach budowy, ale także w trakcie koncertów czy wydarzeń sportowych. Ogrodzenia tego typu są zbudowane z siatki zawieszonej na ocynkowanych rurach. Cała konstrukcja jest montowana na betonowych podstawach. Samo ogrodzenie jest bardzo lekkie i łatwe w montażu. Betonowe bloki zapewniają mu stabilność. Ogrodzenia ażurowe dają również możliwość tworzenia furtek, dzięki czemu osoby upoważnione mogą bez trudu dostać się na teren budowy.

Ażurowa budowa ogrodzenia sprawia, że jest ono odporne na działanie silnego wiatru. Dużym atutem tej konstrukcji jest fakt zabezpieczenia jej przed korozją i niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Ażurowe panele ogrodzeniowe mogą być stawiane w trudnym terenie. Podmokły grunt czy górzysta powierzchnia nie stanowią przeszkody dla tych konstrukcji. Dużym atutem tego rozwiązania jest prostota montażu. Dzięki temu można w ekspresowym tempie ogrodzić wybrany obszar. Panele ażurowe występują w wielu wariantach, różniąc się nie tylko długością, ale także wysokością. To pozwala dopasować je do specyfiki ogradzanego obiektu lub wydarzenia.

Czym charakteryzują się ogrodzenia pełne?

Alternatywnym sposobem zabezpieczenia placu budowy mogą być ogrodzenia pełne. Elementy te są zbudowane z metalowej wysłony, która jest zamontowana na rurach. Główną zaletą tego typu ogrodzenia jest możliwość znacznego ograniczenia wglądu w zabezpieczany teren. To sprawia, że na plac budowy nie mogą wejść niepowołane osoby i dodatkowo cały teren jest skutecznie odcinany od wścibskich gapiów.

Zaletą ogrodzeń pełnych jest prostota i szybkość montażu. Konstrukcje tego typu są lekkie i bardzo mobilne. Jednocześnie sposób ich montażu i łączenia pozwala na szybkie rozstawienie ogrodzenia nawet na dużej powierzchni. Materiały stosowane do produkcji ogrodzeń pełnych zapewniają im odporność na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Nawet długotrwałe narażenie na wilgoć nie wpływa negatywnie na ich wygląd i trwałość. Ogrodzenia pełne stanowią skuteczną formę ochrony przed kradzieżami. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, kiedy na placu budowy stacjonują drogie maszyny i urządzenia.

Wartością dodaną ogrodzeń pełnych jest możliwość zamieszczenia na nich banerów reklamowych. Dzięki temu można efektownie zaprezentować inwestycję, która dopiero powstaje lub promować samego wykonawcę robót budowlanych.

Wybierając ogrodzenie na plac budowy, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Odwiedzając stronę https://easyfence.pl/, możecie poznać szczegółową specyfikację ogrodzeń ażurowych i pełnych. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Wam dokonać ostatecznego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here