Biuro sprzedaży nieruchomości - jak wybrać najlepsze?

Planujesz zakup lub sprzedaż nieruchomości? Martwisz się ilością formalności, które trzeba będzie załatwić? Z tego artykułu dowiesz się między innymi na co zwracać uwagę przy wyborze biura nieruchomości.

Dlaczego warto skorzystać z biura sprzedaży nieruchomości?

Biuro sprzedaży nieruchomości ma za zadanie pomóc Ci kupić lub sprzedać mieszkanie. Dzięki niemu oszczędzisz sporo czasu i nerwów. Czy wiesz, jakie są podstawowe zadania biura nieruchomości?

 • Kontaktuje Cię z największą liczbą osób chcących kupić lub sprzedać mieszkanie.
 • W przypadku sprzedaży uaktualnia Twoją ofertę mieszkania, w przypadku kupna – regularnie sprawdza najlepsze dla Ciebie oferty.
 • Korzysta z najlepszych strategii marketingowych i reklamowych.
 • Analizuje dotychczasowe rezultaty reklamy i zmienia ją, jeśli jest taka potrzeba.
 • Prowadzi negocjacje z potencjalnymi nabywcami lub sprzedawcami.

Wybór biura nieruchomości jest równoznaczny z wyborem pośrednika. Przygotuj się na to, że w trakcie pierwszego spotkania pośrednik zada Ci wiele pytań, aby jak najlepiej poznać Twoje oczekiwania. Warto się przygotować do tej rozmowy, dzięki czemu będzie ona znacznie bardziej efektywna. Ustalenie dokładnych informacji dotyczących nieruchomości jest zasadniczą częścią jego pracy. Warto już na początku rozmowy określić możliwości finansowe, powód sprzedaży bądź kupna nieruchomości oraz oczekiwany czas finalizacji. Zobacz, czym jeszcze zajmuje się pośrednik.

 • Pośrednik odpowiada za spójność Twojej oferty. To oznacza, że nie będziesz musiał podpisywać wielu umów, odbierać telefonów, porządkować licznych dokumentów czy odpisywać na maile.
 • Obowiązkiem pośrednika jest udzielenie informacji na wszystkie nurtujące Cię pytania.
 • Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, pośrednik będzie odpowiedzialny za kompletną dokumentację, uwiarygodni Twoją ofertę i zaprezentuje ją wybranym klientom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości jest ważny zarówno przy chęci sprzedaży, jak i kupna nieruchomości. Od niego zależeć bowiem będzie szybkość finalizacji transakcji oraz to, czy ustalone warunki będą dla Ciebie korzystne. Biuro nieruchomości powinno podchodzić do każdego klienta indywidualnie. Zobacz, co jeszcze musi cechować doświadczone i godne zaufania biuro.

Istniejąca siedziba firmy

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy siedziba interesującej Cię firmy istnieje w rzeczywistości. To wydaje się być oczywiste, ale nie każdy o tym pamięta. Sprawdź w Internecie, czy firma ma adres, telefon i adres mailowy. Warto też zapoznać się z opiniami innych na temat interesującej Cię firmy – w tym celu poczytaj opinie na forach internetowych lub podpytaj znajomych o ich doświadczenia. Zwróć również uwagę na aspekt marketingowy – doświadczone i wieloletnie firmy zawsze wykonują atrakcyjne opisy ogłoszeń, tym samym zwracając na siebie uwagę odbiorcy w Internecie.

Wykwalifikowani pracownicy

Dobra agencja nieruchomości zatrudnia doskonale wykwalifikowaną kadrę. Przy wyborze agenta nieruchomości dowiedz się, czy ma licencję i aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest ono bardzo ważne, ponieważ w przypadku popełnienia błędu przez agenta (np. kupienie mieszkania obciążonego hipoteką), Ty jako klient nie poniesiesz żadnej straty finansowej. Dzięki takiemu ubezpieczeniu masz prawo zwrócić się do wybranego biura nieruchomości i żądać zwrotu pieniędzy.

Jak wygląda współpraca z biurem sprzedaży nieruchomości?

Gdy już wybierzesz najlepsze dla Ciebie biuro nieruchomości, skontaktuj się z jego przedstawicielem, który pomoże Ci wybrać pośrednika. Od tej pory to on będzie Ci pomagał i doradzał w kwestii kupna lub sprzedaży mieszkania. Podczas spotkania z pośrednikiem musisz:

 • przedstawić powód sprzedaży lub kupna nieruchomości,
 • określić swój przedział finansowy,
 • zaznaczyć oczekiwany czas finalizacji przedsięwzięcia.

Pamiętaj, aby nigdy w pośpiechu nie podpisywać umowy z agentem nieruchomości. Przeczytaj dokładnie wszystkie informacje w niej zawarte, a w razie niejasności poproś swojego pośrednika o wyjaśnienie.

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości nie trwa jeden dzień, jednak warto poświęcić chwilę na znalezienie najlepszej firmy. Biuro nieruchomości, jak zostało to już wielokrotnie zaznaczone, odciąża Cię od wszystkich formalności związanych ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości. Przedstawiciele biura nieruchomości chcą dla Ciebie jak najlepiej, dlatego zaufaj im, a przede wszystkim zadawaj pytania w przypadku niezrozumiałych kwestii.

Jeśli zależy Ci na zakupie mieszkania od dewelopera skontaktuj się z https://domardevelopment.pl/kontakt/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here