Biokominki

Aby odpoczynek w domowym zaciszu był jeszcze lepszy, dobrze jest wprowadzić do niego elementy nadające przytulnego charakteru. Doskonale w tej roli sprawdzi się biokominek. Warto jednak pamiętać, że kominek ekologiczny na biopaliwo nie służy jako źródła ogrzewania. Pełni funkcję głównie dekoracyjną. Jest idealnym rozwiązaniem do mieszkań. Dzięki niemu nie trzeba być właścicielem domu jednorodzinnego, aby móc cieszyć swój wzrok widokiem przyjemnego ognia.

Biokominki występują w wielu wersjach

Ten element dekoracyjny wykonywany jest z różnych materiałów. Wybierając kominek warto upewnić, że użyte do jego produkcji składniki co w pełni niepalne i bezpieczne. Powinny posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich wytrzymałość. Konstrukcja wykonywana jest zazwyczaj ze stali. Inne elementy, które mogą być użyte w takiej zabudowie to szkło, kamień, beton lub płyta MDF.

Każdy kominek bio składa się z: obudowy, wyfrezowanej szklanej osłony, podstawy a także paleniska.

Biokominek może być opalany dwoma rodzajami paliwa. Jednym z nich jest żel. Alternatywą dla niego jest paliwo płynne. Oba te składniki posiadają w swoim składzie łatwopalny alkohol etylowy.

Kominki łatwo jest dopasować do wymiarów pomieszczenia. Najpopularniejsze są te wolnostojące, które można ustawić w dowolny sposób. Kominki często wieszane są na ścianie. Dzięki estetycznie wykończonej konstrukcji nie szpecą ściany a wręcz stanowią rodzaj dekoracji. Dla posiadaczy niewielkich pomieszczeń też jest pewna opcja. Można wykorzystać wnęki i wkomponować w nie kominki do zabudowy. Znaleźć można także kominki połączone z meblami oraz te dedykowane do ogrodu.

Zalety biokominków

Bycie posiadaczem kominka na biopaliwo niesie ze sobą wiele korzyści. Można cieszyć się przyjemnym ogniem przez cały rok. W dowolnym momencie można taką dekorację schować. Aby ją zainstalować nie wymaga się szybów wentylacyjnych i ciągów. Kominek na biopaliwo po włączeniu jest całkowicie bezwonny. W wyniku spalania biopaliwa nie powstaje też nieprzyjemny dym. Wadą, która może zniechęcać do zakupu takiego elementu, są stosunkowo duże koszty paliwa.

Biokominki ferretti – szeroki wybór w korzystnej cenie

Trudno jest wybrać najlepsze biokominki – sklep, w którym dokonamy zakupu powinien cieszyć się pozytywnymi opiniami klientów. Taki właśnie jest Ferretti. Ta marka oferuje kilka modeli do wyboru. Dzięki temu każdy będzie w stanie wybrać biokominek ferretti dopasowany do wystroju swojego domu. W ich ofercie znaleźć można kominki ekologiczne z białą zabudową w stylu klasycznym. Dysponują również szklanymi, minimalistycznymi modelami. Takie idealnie wpiszą się w charakter ultra nowoczesnych pomieszczeń. Biokominek w tarasie lub ogrodzie? Dlaczego nie! Ferretti posiada w sprzedaży kominki zewnętrzne przypominające kształtem klasyczne palenisko. Każdy domownik będzie mógł poczuć się jak podczas pobytu na ognisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here