Beton architektnocznyny na sciane

Beton architektoniczny jest doskonałym rozwiązaniem do surowych wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym, industrialnym czy minimalistycznym. Ta nietuzinkowa dekoracja ścian i podłóg sprawdza się również we wnętrzach skandynawskich oraz eklektycznych. Nie wymagający a przy tym estetyczny stosowany jest zarówno w pokojach  dziennych, jak i sypialniach oraz łazienkach. Zanim jednak zdecydujesz się na wykończenie ścian betonem architektonicznym, poznaj jego możliwości oraz warunki, w jakich będzie się dobrze czuł.

Czym jest beton architektoniczny?

Baton architektoniczny wykonuje się z takich samych składników jak beton tradycyjnym. W jego składzie można odnaleźć cement, kruszywa (piasek) oraz wodę. Od zwykłego betonu odróżnia go receptura mieszanki, a dokładnie cementu. Cement stosowany do wyrabiania betonu architektonicznego to ten hutniczy. Sprawia on, że beton architektoniczny zachowuje jednolity kolor oraz jest mniej podatny na pękanie pod wpływem temperatur. Do mieszkania stosuje się również specjalny piasek, który jest okrągły i foremny w kształcie. Od tego, jaki piasek zostanie zastosowany, uzależniona jest faktura betonu architektonicznego. Całość mieszkanki uzupełniana jest domieszkami chemicznymi, które umożliwiają zmniejszenie ilości wody oraz pomagają uzyskać większość plastyczność i elastyczność.

Zalety betonu architektonicznego we wnętrzu

Beton architektoniczny w mieszkaniu to nie tylko estetyka i oryginalny design, ale także i praktyczne rozwiązanie. Jest on stosunkowo łatwy w obróbce. Bez większych problemów można dostosować wymiar betonowej płyty do wymiaru pomieszczenia, czy wyciąć w nim otwory na gniazdka elektryczne, czy armaturę łazienkową. Ściany z betonu architektonicznego nie wymagają tynkowania ani malowania.

sciana z betonu architekonicznego czy warto

Należy również wspomnieć, że beton architektoniczny uważany jest wytrzymały i odporny materiał wykończeniowy. Pokryty impregnatem o właściwościach hydrofobowych może być zastosowany nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka. Jego codzienna pielęgnacja jest prosta i nie wymaga wiele czasu – w betonowe ściany wewnętrzne nie wnika brud czy kurz.

Jak położyć beton architektoniczny na ścianie?

Najczęściej na ścianie kładzie się płyty z betonu architektonicznego. Prefabrykowany beton w formie płyty dostępny jest w rozmiarach 60×60 lub 120x60cm, istnieje również możliwość wykonania betonowych płyt na zamówienie.

Płyty z betonu architektonicznego montuje się na ścianie za pomocą kotw, kleju lub śrub. Osoby, które nie mają możliwości zastosowania we wnętrzach prefabrykowanych płyt, mogą postawić na betonowe farby strukturalne lub imitujące betonową strukturę. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie płytek ceramicznych imitujących beton lub gipsowych paneli. Efekt betonowych ścian można osiągnąć, stosując również tynk mineralny.oniczny,

Beton architektoniczny na ścianach – design

Beton jest wyróżniającym się elementem wnętrza, dlatego też projektanci polecają zastosowanie go na jednej góra dwóch ścianach. Pozostałe ściany można wykończyć farbą lub tynkiem. Do pomieszczenia, w którym zastosowano beton architektoniczny, warto również wprowadzić kolorystyczne dodatki. Ocieplą one wnętrze i nadadzą mu przytulności. Betonowe ściany będą dobrze komponować się z każdą gamą kolorystyczną oraz dobrze współpracować ze szkłem i drewnem. Beton architektoniczny najczęściej dostępny jest w odcieniach szarości. Na rynku dostępne są też płyty o zróżnicowanej fakturze np. słoi drewna czy geometrycznych wzorów.

jak klasc beton na scinie

Gdzie położyć beton architektoniczny?

Beton architektoniczny można zastosować w każdym domowym pomieszczeniu. Może on stanowić wykończenie ścian, a także domowych połóg. Beton wykorzystywany jest także do produkcji umywalek czy zlewozmywaków oraz typowych materiałów dekoracyjnych i elementów małej architektury.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here