Armatura do stylowej łazienki

Nowoczesne style aranżacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Wiele polskich rodzin stających przed zadaniem urządzenia swoich czterech kątów pragnie zastosować rozwiązania wysoce atrakcyjne, które przyszły do nas wraz z ekspansją kultury Zachodu. Do najczęściej wybieranych nowoczesnych aranżacji należą styl angielski, rustykalny, boho, marynistyczny, a także – loftowy. Szczególnie ten ostatni święci triumfy popularności, a w rezultacie – coraz więcej polskich domów zostaje urządzonych ze smakiem i z naciskiem na industrialny charakter. Poniżej skupiamy się na aranżacji łazienki zgodnie z zaleceniami stylu loft – poznasz najważniejsze zasady rządzące umeblowaniem i doborem dekoracji, a także dowiesz się jakie rozwiązania z zakresu armatury łazienkowej warto wybierać, by uzyskać upragniony efekt stylistyczny. 

Łazienka loftowa i jej armatura – czyli najważniejsze zasady łazienek loftowych 

Podstawowe wyznaczniki stylu loftowego to przede wszystkim nacisk na przemysłowe, industrialne walory estetyczne oraz duża ilość wolnej przestrzeni, oddzielającej poszczególne sprzęty, meble i urządzenia. Reguły te można zastosować w trakcie urządzania swojej łazienki, choć z pewnością nie w każdym pomieszczeniu będzie to możliwe. Przede wszystkim – trudno jest uzyskać loftowy efekt aranżacyjny w pomieszczeniach małych rozmiarów, w których pole manewru jest znacznie ograniczone. 

Najłatwiej urządzić łazienkę loftową w przypadku pomieszczeń dużych lub średnich rozmiarów. Wówczas, warto rozmieścić wszystkie sprzęty w dość dużych odstępach, które zagwarantują możliwość swobodnego przemieszczania się po całej łazience. Dotyczy to zarówno mebli, jak i urządzeń sanitarnych, które mogą w ten sposób tworzyć osobne strefy – na przykład strefę mycia, strefę wycierania, strefę wykonywania makijażu. 

Polecamy także zrezygnować z konwencjonalnych wanien i wybrać ich minimalistyczne odpowiedniki, wśród których szczególnie dobrze wypadają wanny wolnostojące. Dobrym pomysłem będzie także zamiana wanny na kabinę prysznicową, szczególnie jeśli mowa o kabinach bezbrodzikowych lub typu walk-in. Konstrukcja takich kabin jest wysoce minimalistyczna, a ich powierzchnia pozbawiona dodatkowych elementów ozdobnych. Ponieważ kabiny takie nie mają brodzika, ich wygląd doskonale oddaje charakter całego stylu loftowego. Produkty takie, jak i elementy wykorzystywane w ich montażu, znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://armatura24.pl/.

Baterie łazienkowe – i ich loftowe wersje 

Nie mniej ważny niż wybór samej armatury, jest dobranie odpowiednich baterii będących ich zwieńczeniem. Baterie mogą dopełnić całej aranżacji oraz pomóc w wyeksponowaniu loftowego charakteru łazienki. Jakie modele baterii warto wybierać? Najważniejsza jest konstrukcja, która powinna być uproszczona, pozbawiona odstających i ozdobnych elementów. O wiele lepiej prezentują się baterie o jednorodnej bryle, w której poszczególne elementy – wylewka, uchwyt, korpus – tworzą zwartą całość. Warto też rozważyć zakup baterii wysokich, o wydłużonym korpusie, świetnie korespondujących z loftowym otoczeniem.

By uniknąć nieudanego zakupu, warto sięgać po baterie chromowane, o połyskliwej i gładkiej strukturze powierzchni. Baterie takie dodają głębi każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdą. Idealnie też oddają „pół-przemysłowy” i industrialny charakter stylu loftowego. Chrom jest przy tym materiałem odpornym na zarysowania i wpływ wilgoci, bardzo praktycznym w zastosowaniu łazienkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here