Aranżacja nowoczesnego mieszkania

Nowoczesny wystrój wnętrz jest częstym wyborem nie tylko dla młodych osób. Dzięki prostocie i minimalnym formom może zdać on swoją funkcję w wielu przestrzeniach. Ponadto nie wymaga dużej ilości dodatków i dekoracji. Jego neutralny wydźwięk przyciąga tysiące miłośników modernizmu. Występuje w różnych aranżacjach, od skandynawskiego po minimalizm. Jak więc zaprojektować mieszkanie, które będzie zarówno nowoczesne, jak i też przytulne?

Styl skandynawski – prostota z północy Europy

Świat architektury i aranżacji wnętrz nie widział dotąd tak silnej fascynacji jednym nurtem. Styl skandynawski podbił serca milionów ludzi nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Wyróżnia go przede wszystkim dobre oświetlenie, naturalne materiały (drewno, kamień, marmur), subtelne dodatki, klasyczne meble i białe, jasne ściany. Aranżacja takiego mieszkania wymaga dostarczenia jak największej ilości światła do środka. Jeżeli nie mamy odpowiedniej ilości okien, możemy dopasować nowoczesne lampy wiszące albo wolnostojące. Przy tak jasnym otoczeniu warto pomyśleć także nad elementami, które będą się wyróżniać. Mogą to być na przykład czarne, nowoczesne stoły jadalne, wyspy kuchenne, lub też płyty w kontrastowym kolorze. Dzięki temu podkreślimy charakter wnętrza.

Minimalizm – skromnie ale z charakterem

Minimalizm jest z kolei ruchem, który objął nie tylko aranżację domów, ale także całych naszych żyć. Na świecie istnieje dużo zwolenników minimalistycznego podejścia zarówno do mebli, jak też do ubrań, przedmiotów, technologii itd. „Mniej znaczy więcej” – powtarzają najwięksi orędownicy tego stylu. Wnętrza minimalistyczne powinny więc zawierać tylko niezbędne elementy, które dostarczają posiadaczowi przyjemności i są dla niego wartościowe. Ma to duże znaczenie w przypadku mebli i dekoracji. Bardzo łatwo zgromadzić wiele niepotrzebnych przedmiotów i stracić panowanie nad przestrzenią. Żeby tego uniknąć, warto ograniczyć się do niezbędnego minimum. Jeżeli chcemy, aby nasze mieszkanie było nie tylko minimalistyczne, ale także stylowe warto postawić na dużą ilość roślin, światła, jasne ściany, nowoczesne stoły jadalne, lustra i wszystko to, co dla nas wartościowe.

Nie od dziś wiadomo, że wystrój wnętrza ma wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego też warto, aby było ono zaaranżowane do naszych potrzeb. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i pomyśleć nad tym, jak wykorzystać dostępną nam przestrzeń. Być może wystarczy przemalowanie ścian na biało albo wymiana stary mebli na nowoczesne stoły jadalne, nowe blaty, czy też płyty. Wszystko zależy od naszych potrzeb, jak i możliwości. Dzięki kreatywności możemy zamienić każde mieszkanie na wymarzone, nowoczesne lokum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here