Aranżacja łazienki hotelowej w myśl filozofii hygge w 5 krokach

Duńska filozofia hygge przemawia do coraz większej ilości osób i od kilku lat staje się swoistym trendem. Czym właściwie jest? To radość z codzienności, czyli czerpanie maksimum korzyści nawet z prozaicznych czynności. To życie w zgodzie z naturą i wsłuchanie się w siebie i swoje potrzeby oraz zdolność doceniania drobnych rzeczy, które właśnie składają się na szczęście. Analizując kolejne elementy filozofii hygge postaramy się przybliżyć, jak stworzyć łazienkę hotelową, która będzie się w nią wpisywała, zapewniając relaks i odprężenie. Już teraz zdradzimy, że bardzo ważne będą dodatki, drobiazgi, jak dozownik do mydła w płynie.

Natura jest najważniejsza – niech otoczą Cię naturalne materiały

Decydując się na wyposażenie hotelowej łazienki w duchu filozofii hygge nie można zapomnieć o wykorzystaniu jak największej ilości naturalnych materiałów. Zatem w oknie powinna zawisnąć lniana zasłona, przez którą nieśmiało przenikać będą promienie słońca. Z kolei na blacie łazienkowej szafki może znaleźć się bambusowa mata. Na wieszakach, najlepiej imitujących drewno lub drewnianych znajdą się ręczniki bawełniane z włóknem bambusowym, które doskonale otulają ciało, a jednocześnie są niezwykle miękkie i dodatkowo neutralizują drobnoustroje. Na drzwiach od wewnętrznej strony koniecznie musi znajdować się wieszak, a na nim świeży i pachnący szlafrok, który można założyć po ożywczej kąpieli i przedłużyć chwilę relaksu w łazience, wykonując maseczkę, bądź „parówkę”, dzięki której krem wchłonie się szybciej i wniknie w głębsze warstwy skóry.

Światło ma ogromne znaczenie, gdyż kojarzy nam się z ciepłem domowego ogniska

Każdy hotelarz musi wczuć się w swojego gościa, urządzając hotelowe wnętrze. Dla tych, którzy chcą podążać za filozofią hygge bardzo ważne będzie również dobranie odpowiedniego oświetlenia do łazienki. Oczywiście w przypadku sufitowego sprawdzą się minimalistyczne plafony lub lampki led. Świetnie będzie się także prezentować taśma led zamontowana wokół ramy lustra. Jednak to nie jest najistotniejsze, gdyż w takiej łazience nie może zabraknąć świec. Każdy Duńczyk zużywa ich mnóstwo w ciągu roku i zapala właściwie każdego wieczora. Ze względów bezpieczeństwa można postawić na świece z wkładami led albo po prostu pachnące, które będą stanowić element aromaterapii. Odpowiedni nastrój wewnątrz pomieszczenia pomaga gościom w wyciszeniu i uzyskaniu stanu wewnętrznej równowagi.

Aromaty, czyli mydełka i odświeżacze, których nie może zabraknąć

W każdej łazience nie może zabraknąć elementów wpływających na komfort, a taki niewątpliwie wprowadzają przyjemne zapachy. Poza wspomnianymi świecami zapachowymi, świetnie sprawdzą się mydełka ręcznie robione, zapakowane w papierowe lub lniane opakowanie. To idealnie wpisuje się w filozofię hygge. Odświeżacze powietrza w strefie toaletowej to nie wszystko. W strefie umywalkowej poza dekoracyjnymi mydełkami trzeba postawić na dozownik do mydła w płynie. Powinno być ich tyle, ile umywalek znajduje się wewnątrz, aby każdy użytkownik łazienki mógł liczyć na pełną ergonomię tej przestrzeni. Dozowniki mogą być ręczne, jednak warto postawić również na model wieszany na ścianie, najlepiej wygodny, bezdotykowy.

Wnętrze, które uspokaja poprzez swoją stonowaną kolorystykę i harmonijne wyposażenie

Dodatki są bardzo istotne, jednak warto wspomnieć o samym wykończeniu i wyposażeniu. W przypadku skandynawskich aranżacji w myśl filozofii hygge stawiamy na stonowaną kolorystykę, a więc jeden z najspokojniejszych, pośród czterech żywiołów, czyli ziemię. Beże, brązy i szarości, a także pastelowe odcienie żółci czy błękitu doskonale będą się prezentować. Oczywiście można postawić także na płytki gresowe imitujące rysunek drewna, które także w takiej łazience jest mile widziane. Przy większym budżecie można postawić na meble z drewna egzotycznego, sprawdzi się jednak również rodzime dębowe, które także jest odporne na warunki panujące w łazience.

Dodaj elementy sygnowane

Oczywiście w łazience nie może zabraknąć elementów sygnowanych nazwą hotelu. Może być to koszyczek z kosmetykami, które można użyć w prywatnej strefie SPA, w zaciszu hotelowego pokoju. Również ręczniki wieszane przy umywalce warto wyposażyć w sygnowanie, najlepiej wyhaftowane.

Warto sprawić, by łazienka była jak najbardziej funkcjonalna i łatwa do utrzymania w czystości. Niewątpliwie sprawdzi się podwieszana ceramika łazienkowa czy nawet elementy podtynkowe. Tak urządzona łazienka hotelowa zachwyci wszystkich gości szukających wytchnienia w hotelowym zaciszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here