domy w anglii
fot. pexels.com

Styl budowania domów jest różny w zależności od lokalizacji na świecie. Europejskie domy wyglądają inaczej niż te Amerykańskie, a także i w poszczególnych państwach w Europie mocno różnią się od siebie stylem budownictwa. Przyjrzyjmy się domom budowanym na wyspie w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też: http://radiobc.pl/domy-w-anglii/

Klasyczne piękno

Angielskie domy są proste, lecz piękne. Budownictwo zewnętrzne stawia na prosty styl, z dekoracyjnymi elementami, które zachwycają turystów. W angielskich domach króluje biel, która jest uniwersalna i nie oszpeca otoczenia. Dodatkowym elementem dekoracyjnym jest cegiełka, bardzo chętnie stosowana w tym budownictwie.

Domy angielskie są bardzo często budowane szeregowo, zatem można spotkać całe osiedle wyglądające spójnie z szeregiem białych domów.

Charakterystyczne cechy angielskiego budownictwa

Domy angielskie mają zawsze wejście od ulicy, gdzie również można znaleźć płotek przed frontem domu. Niektóre z nich mają również zejście do dolnej części, jak gdyby piwnicy. Po wejściu do domu zazwyczaj po lewej stronie znajdują się schody prowadzące na piętro. Dół to zazwyczaj wąski korytarz, kuchnia (nie zawsze!) oraz pokój dzienny, tzw. Living room.

Na górze znajdują się sypialnie oraz łazienka, a także czasem balkon i strych. Jednym z charakterystycznych elementów angielskiego starego budownictwa są dwa krany w łazience, co stanowi nie lada atrakcję dla turystów.

Kolejnym charakterystycznym elementem w angielskim budownictwie jest ogród, który znajduje się na tyłach budynku i zazwyczaj jest mały, a także otoczony parkanem na 180 cm. W Anglii tak właściwie służy wyłącznie do wspólnego grillowania i spędzania chwil na świeżym powietrzu z rodziną.

Jednym z dużych minusów w Anglii jest to, że śmieci mieszkańcy wystawiają zazwyczaj przed wejście do domku, rozwalając worki ze śmieciami, co wygląda bardzo brzydko i szpeci całe osiedle. Zwłaszcza, że mogą tak zalegać przez kilka dni.

Przeczytaj też: http://www.polskidom.com.pl/dom-jednorodzinny-ze-strychem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here