pióro wieczne

W dobie komputerów, smartfonów i mediów społecznościowych pióra wieczne mogą uchodzić za relikt minionej epoki bądź ciekawostkę dla wąskiego grona wielbicieli. Nie ulega wątpliwości, iż w dobie maila i komunikatorów internetowych coraz rzadziej piszemy ręcznie. Pomijamy tu oczywiście dzieci i młodzież szkolną, która pisze na co dzień i to sporo. Zarówno dzieci, jak i dorośli, jeśli już piszą zazwyczaj posługują się długopisem. W poniższym tekście postaramy się zachęcić szczególnie dorosłych do korzystania z pióra wiecznego jako alternatywy dla długopisu.

1. Wygoda użytkowania i czytelny charakter pisma

Najtrudniejsze są początki. Osoby, które do pisania piórem podchodzą dosyć sceptycznie zmieniają zdanie po pierwszych kilkunastu minutach użytkowania. Pióra wieczne mają bowiem to coś. Lekkość, komfort pisania, który przydaje się, zwłaszcza jeśli mamy do sporządzenia wiele stron notatek.  Wieczne pióra Pelikan to jeden z pomysłów na prezent, który można rozważyć dla młodego człowieka. Pierwsze zdziwienie w jego oczach powinno jednak szybko ustąpić na rzecz wyraźnych profitów z jego użytkowania.

2. Jedno pióro wypada po prostu mieć

W życiu każdego z nas są sytuacje, w których składamy podpis na ważnych dokumentach. Zazwyczaj są to sprawy prywatne jak ślub, chrzest dziecka czy umowa kredytu na zakup mieszkania. Część osób z racji zajmowanego stanowiska w pracy ma również do czynienia z dokumentami, które wymagają składania podpisu. Są to m.in. umowy, faktury, akty notarialne, dokumenty rekrutacyjne. Warto na takie okazje mieć pióro wieczne. Wpływa to z pewnością z jednej strony na wizerunek osoby, która dba o detale, z drugiej strony szanuje swoją pracę i stawia na profesjonalizm. Wielotysięczne umowy podpisywane długopisem za 2 zł siłą rzeczy wydają jakby mniej warte.

Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że pióro wieczne powinno być stale obecne w teczce, marynarce lekarza, prawnika, przedsiębiorcy. Stanowi w ten sposób pewne dopełnienie stroju, który nosi on na co dzień. Wizerunek z pewnością przekłada się na nawiązywanie nowych kontaktów.

3. Kupując pióro wieczne nie musimy wydawać fortuny

Kończąc temat, warto rozwiać wątpliwości i mity jak narosły wokół piór wiecznych. Oczywiście te najdroższe, limitowane wersje kosztują fortunę i można za nie kupić pół nowego samochodu. W zdecydowanej większości jednak przykładowo wieczne pióra Montblanc dostępne są na każdą kieszeń. Oczywiście wobec długopisu za 2 zł są one drogie, ale 50-100 zł pióro, które posłuży nam lata z pewnością nie jest ceną wygórowaną. Wygoda, wizerunek, trwałość pisma, które zachowa się na dokumentach przez długie lata z pewnością są warte takiego wydatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here