Jonizatory dla wymagających

Czym tak właściwie są jonizatory powietrza? To urządzenia, które za pomocą jonizacji neutralizują wirusy, bakterie, grzyby czy alergeny, znajdujące się w powietrzu. Jonizacja z kolei to proces, który naturalnie występuje w otaczającej nas przyrodzie. Dzięki jonizacji, z obojętnych atomów lub cząsteczek powstają jony – kationy (jony dodatnie) lub aniony (jony ujemne). Tak naładowane atomy zaczynają „szukać” jonu o ładunku przeciwnym, żeby się z nim połączyć. Dzięki temu szkodliwe cząsteczki zostają zneutralizowane i nie stanowią już zagrożenia dla naszego zdrowia. Korzyści, jakie można uzyskać ze stosowania jonizatora powietrza to między innymi:

  • poprawa ogólnego samopoczucia nastroju
  • mniejsze ryzyko wystąpienia objawów alergii
  • poprawa komfortu życia u osób z chorobami układu oddechowego
  • poprawa jakości snu
  • polepszenie koncentracji, zwłaszcza podczas nauki czy pracy
  • neutralizacja nieprzyjemnych zapachów w domu/mieszkaniu

Sklep O3ozon oferuje różne rodzaje jonizatorów, które mogą się okazać odpowiedzią na specjalne potrzeby osób z alergiami, astmą oskrzelową czy chorobami płuc – szczególnie wymagających czystego powietrza. Przy użytkowaniu jonizatora powietrza koniecznie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Jeśli ma mieć wyłącznie pozytywny wpływ na nasze zdrowie, nie powinno się używać go przez cały czas. Zbyt sterylne powietrze może doprowadzić do osłabienia układu odpornościowego, a to już prosta droga do infekcji i innych, groźnych chorób. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia dobrze jest zwrócić na fakt, czy został on wyprodukowany przez renomowaną firmę oraz czy posiada odpowiednie atesty. Jeśli będziemy użytkować jonizator zgodnie z jego przeznaczeniem i wytycznymi producenta – nie będziemy musieli się martwić negatywnymi konsekwencjami.

Jak działa jonizator powietrza?

Urządzenie wyposażone jest w dwie elektrody – jedną naładowaną dodatnio, a drugą ujemnie. Przepływa przez nie prąd o dużym natężeniu, a cały proces jonizacji składa się z pięciu głównych etapów:

  1. Rozkład cząsteczek tlenu na jony ujemne oraz cząsteczek wody na jony dodatnie.
  2. Przyciągnięcie do siebie cząsteczek wody przez nowo powstałe jony.
  3. Ustabilizowanie i uwolnienie do pomieszczenia jonów tlenu i wodoru.
  4. Neutralizacja patogenów, znajdujących się w otoczeniu, poprzez osadzenie się na nich i zniszczenie ich błon.
  5. Opadanie na podłogę unieszkodliwionych bakterii, wirusów, grzybów oraz alergenów.

Zneutralizowane patogeny należy na sam koniec wciągnąć przy pomocy odkurzacza. Pamiętajmy, że neutralizacja szkodliwych cząsteczek to jedno, ale regularne i częste sprzątanie to drugie. Jeśli chcemy zadbać o nasze dobre samopoczucie, jonizator powietrza będzie doskonałym wyborem – sprawdzi się u każdej, nawet zdrowej osoby. Jego pracę należy jednak wspomóc poprzez dbanie o porządek w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here