Fotele biurowe - ważne elementy dobrego krzesła

Praca w biurze wymaga od nas wiele wyrzeczeń i poświęceń. Stała, zgarbiona pozycja przy biurku, brak ruchu i aktywności fizycznej, ciągłe wpatrywanie w ekran monitora oraz różnego rodzaju dokumenty, może doprowadzić do wielu zaburzeń i dysfunkcji. Jest jednak sposób na to, aby zminimalizować ryzyko powstawania wad postawy, a także sprawić, iż praca stanie się mniej uciążliwa i wygodniejsza.

By zapewnić sobie i pracownikom odpowiednie warunki pracy należy zadbać o wiele aspektów, związanych z oświetleniem, meblami, powietrzem, itp. Bardzo ważnym elementem, który pozwala w prawidłowy sposób przyjąć pozycje do pracy jest siedzisko.

Jaki fotel biurowy wybrać?

Fotele biurowe, to meble, które powinny być dostosowane do indywidualnych uwarunkowań i potrzeb każdego użytkownika. Najważniejszą cechą siedziska powinno być odpowiednie dobranie ergonomii siedzenia do budowy kręgosłupa pracownika.

Regulowana wysokość siedziska, to podstawowy element fotela. Możliwość szybkiego i prostego opuszczenia lub poniesienia krzesła pozwala na zmianę pozycji w każdym momencie, jak również dostosowanie wysokości siedzenia do biurka i innych mebli. Krzesło biurowe powinno także posiadać kółka, które umożliwią poruszanie się i przesuwanie mebla, a także pozwolą na łatwe przesuwanie go.

Dobry fotel do biura powinien mieć także ruchome „plecy”, dzięki czemu możliwe jest zmienianie pozycji i nachylenia. Tego typu fotele znajdziemy na stronie https://allegro.pl/kategoria/meble-biurowe-fotele-64519. Dzięki temu elementowi można zapobiec wypadaniu kręgów, jak również powstawianiu sztywnienia kręgosłupa. Aby zwiększyć komfort pracy, możliwe jest również wykorzystanie specjalnych podkładek lędźwiowych, które odciążą cześć kręgosłupa podczas długotrwałej pracy siedzącej.

Fotel biurowy musi posiadać także podłokietniki, które dadzą możliwość swobodnego oparcia ramion, odprężenia oraz potrzymania pozycji. Do ważnych elementów przy wyborze odpowiedniego siedziska, należy zaliczyć także prawidłowo dobrana tkaninę. Materiał, który pokrywa fotel powinien być przewiewny, dostarczający siedzącemu komfort, przyjemny w dotyku, a także utrzymujący ciało w miejscu. Przy długotrwałej, męczącej pracy siedzącej, przydatny jest również zagłówek, podtrzymujący tylną cześć karku oraz głowy.

Przy wyborze należy także kierować się indywidualnymi uwarunkowanymi użytkownika takimi jak waga, wzrost, problemu zdrowotne, rodzaj wykonywanej pracy oraz jej czas. Dobrze dobrane siedzisko może zwiększyć efektywność pracy, jak również przyczynić się do niwelowania złych nawyków, które wymusza niewygodna pozycja siedząca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here