Fotele biurowe – ważne elementy dobrego krzesła

0
Fotele biurowe - ważne elementy dobrego krzesła

Praca w biurze wymaga od nas wiele wyrzeczeń i poświęceń. Stała, zgarbiona pozycja przy biurku, brak ruchu i aktywności fizycznej, ciągłe wpatrywanie w ekran monitora oraz różnego rodzaju dokumenty, może doprowadzić do wielu zaburzeń i dysfunkcji. Jest jednak sposób na to, aby zminimalizować ryzyko powstawania wad postawy, a także sprawić, iż praca stanie się mniej uciążliwa i wygodniejsza.

By zapewnić sobie i pracownikom odpowiednie warunki pracy należy zadbać o wiele aspektów, związanych z oświetleniem, meblami, powietrzem, itp. Bardzo ważnym elementem, który pozwala w prawidłowy sposób przyjąć pozycje do pracy jest siedzisko.

Jaki fotel biurowy wybrać?

Fotele biurowe, to meble, które powinny być dostosowane do indywidualnych uwarunkowań i potrzeb każdego użytkownika. Najważniejszą cechą siedziska powinno być odpowiednie dobranie ergonomii siedzenia do budowy kręgosłupa pracownika.

Regulowana wysokość siedziska, to podstawowy element fotela. Możliwość szybkiego i prostego opuszczenia lub poniesienia krzesła pozwala na zmianę pozycji w każdym momencie, jak również dostosowanie wysokości siedzenia do biurka i innych mebli. Krzesło biurowe powinno także posiadać kółka, które umożliwią poruszanie się i przesuwanie mebla, a także pozwolą na łatwe przesuwanie go.

Dobry fotel do biura powinien mieć także ruchome „plecy”, dzięki czemu możliwe jest zmienianie pozycji i nachylenia. Tego typu fotele znajdziemy na stronie https://allegro.pl/kategoria/meble-biurowe-fotele-64519. Dzięki temu elementowi można zapobiec wypadaniu kręgów, jak również powstawianiu sztywnienia kręgosłupa. Aby zwiększyć komfort pracy, możliwe jest również wykorzystanie specjalnych podkładek lędźwiowych, które odciążą cześć kręgosłupa podczas długotrwałej pracy siedzącej.

Fotel biurowy musi posiadać także podłokietniki, które dadzą możliwość swobodnego oparcia ramion, odprężenia oraz potrzymania pozycji. Do ważnych elementów przy wyborze odpowiedniego siedziska, należy zaliczyć także prawidłowo dobrana tkaninę. Materiał, który pokrywa fotel powinien być przewiewny, dostarczający siedzącemu komfort, przyjemny w dotyku, a także utrzymujący ciało w miejscu. Przy długotrwałej, męczącej pracy siedzącej, przydatny jest również zagłówek, podtrzymujący tylną cześć karku oraz głowy.

Przy wyborze należy także kierować się indywidualnymi uwarunkowanymi użytkownika takimi jak waga, wzrost, problemu zdrowotne, rodzaj wykonywanej pracy oraz jej czas. Dobrze dobrane siedzisko może zwiększyć efektywność pracy, jak również przyczynić się do niwelowania złych nawyków, które wymusza niewygodna pozycja siedząca.

Jaka szyba do drzwi wewnętrznych?

0
Jaka szyba do drzwi wewnętrznych?

Szyba w drzwiach wewnętrznych nie musi być nudna. Firmy oferujące szkło na wymiar mają dla nas ciekawe rozwiązania, dzięki którym nie tylko łatwo wymienimy szybę w drzwiach wewnętrznych, ale także będziemy mogli dać wyraz swojej kreatywności i nadać zwykłym drzwiom zupełnie nowy charakter.

Drzwi wewnętrzne z szybą to klasyczne rozwiązania w naszych domach i mieszkaniach. Matowa lub ornamentowa tafla świetnie doświetla zbyt ciemny przedpokój oraz sprawdza się w drzwiach do łazienki, gdzie najważniejsza jest prywatność. Współcześnie mamy do wyboru wiele rodzajów szkła, które możemy wykorzystywać do wykonania przeszklenia w drzwiach w mieszkaniu. Rodzaje szkła takie jak szkło ornamentowe, szkło satynowe, szkło lacobel czy szkło lacomat dają nam dużo możliwości realizacji domowych projektów.

Szkło ornamentowe i szkło satynowe do wnętrz

Szkło ornamentowe (inaczej dekoracyjne, ozdobne) to szyba pokryta tłoczonym lub nanoszonym wzorem. Stosuje się je powszechnie przy produkcji drzwi oraz mebli. Cechują je półprzezroczystość – ze względu na garbowaną powierzchnię światło się rozprasza. Z tego powodu jest to szkło, które pozwala zachować prywatność, gdyż skutecznie rozmywa obraz. Szkło ornamentowe stosuje się np. w drzwiach do łazienki czy sypialni.

Istnieje kilka firm oferujących szkło ornamentowe na wymiar https://www.szklonawymiar.pl/szklo-na-wymiar/szklo-ornamentowe. Możecie wówczas zamówić taflę o potrzebnym kolorze i fakturze, a także otrzymać ją w dowolnym rozmiarze (np. brązowe i bezbarwne, z delikatniejszym i mocniejszym ornamentem).

Innym rodzajem szkła do zastosowań dekoracyjnych jest szkło satynowe. Na pierwszy rzut oka jest podobne do szkła piaskowego, jednak szyba satynowa jest delikatniejsza i bardziej równomierna. Ma matową powierzchnię, którą można nanosić na różne rodzaje szkła. Dzięki temu szkło satynowe daje wiele możliwości wykorzystania we wnętrzach, także w budynkach użyteczności publicznej lub w biurach jako ściany oddzielające pomieszczenia.

Szyby lacobel i szkło lacomat jako wypełnienie drzwi

Jeśli szukasz szyby do drzwi wewnętrznych warto także rozejrzeć się za mniej standardowymi rozwiązaniami. Sklep https://www.szklonawymiar.pl/ proponuje między innymi szkło lacobel i lacomat jako wypełnienie drzwi. Pierwsze z nich możecie skojarzyć z modnych tafli umieszczanych nad blatem w kuchni. Lacobel jest lakierowane i bardzo błyszczące, a przy tym odporne na zabrudzenia i zarysowania (dzięki specjalnej warstwie lakieru). Szyby lacobel chętnie montowane są w drzwiach szaf, szczególnie w szafach z drzwiami przesuwnymi, gdzie pięknie odbijają światło nadając wnętrzu nowoczesny wygląd.

Z kolei szkło lacomat to matowa wersji tej szyby. Ma neutralny, matowy i przezroczysty wygląd. Zapewnia niemal całkowite rozmycie obrazu, dzięki czemu jest świetne jako element drzwi do sypialni czy łazienki. Przepuszcza więcej światło niż lacobel, ale mniej niż szyba satynowa.

Jakie szkło do drzwi zewnętrznych?

Na koniec drobna uwaga na temat szyb do drzwi zewnętrznych. Tutaj szkło musi spełniać przede wszystkich normy antywłamaniowości oraz termoizolacyjności. Do drzwi wejściowych przeznaczone są szyby VSG lub VSG ESG. Jest to szkło laminowane, a jeśli do tego zostało poddane hartowaniu – otrzymuje oznaczenie ESG. O wysokiej trwałości tego szkła niech zaświadczy fakt, że wykorzystuje się je do produkcji szyb kuloodpornych, antywłamaniowych i pancernych.

Odwodnienia plastikowe, czyli coś na prywatną posesję

0
Odwodnienia plastikowe, czyli coś na prywatną posesję

Każdy, kto zainteresuje się tematyką odwodnień liniowych, dość szybko zorientuje się, że jest to zagadnienie z kategorii budownictwa. Już sama ta sugestia może osłabić zapał tych, którzy są zainteresowani skorzystaniem z takiego pomysłowego rozwiązania – bo orientują się, że niezbędne może okazać się opłacenie ekipy specjalistów, którzy wezmą na siebie wykonanie wszystkich koniecznych prac.

Jak pielęgnować stoły drewniane? Praktyczne porady

0
Jak pielęgnować stoły drewniane? Praktyczne porady

Drewno cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest naturalnym i szlachetnym materiałem. Meble do domu czy na ogród, blaty kuchenne czy schody często wybieramy właśnie z tego tworzywa.

Gdzie stosuje się śruby nierdzewne?

0
Gdzie stosuje się śruby nierdzewne?

Eksperci, biorąc pod uwagę rozmaite branże, często stosują śruby nierdzewne. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, że elementy z tej kategorii posiadają rozmaite, cenne właściwości. Czym charakteryzuje się stal nierdzewna? W jakich sytuacjach śruby tego typu są często wykorzystywane?

Czym cechuje się stal nierdzewna?

Między innymi stal nierdzewna cechuje się bardzo dobrą odpornością na korozję. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ma to spore znaczenie – szczególnie uwzględniając konstrukcje lokalizowane na zewnątrz budynków. Komponent ten ma również taką właściwość, jak żarowytrzymałość. O co jednak tutaj chodzi, bo pojęcie dla wielu może być trochę zagadkowe… Oznacza to po prostu, że produkty zrealizowane przy użyciu tego materiału nie tracą swoich zalet nawet w obliczu na przykład bardzo wysokiej temperatury. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Inne korzystne walory stali nierdzewnej to optymalny stosunek wytrzymałości do wagi oraz podleganie recyklingowi. Fachowcy doceniają również łatwość w aspekcie obróbki oraz krótki czas potrzebny do tego, aby wyczyścić akcesoria tego typu. Nie bez znaczenia jest fakt, że elementy wykonane przy użyciu stali nierdzewnej, a mogą to być śruby, podkładki, nakrętki, wkręty, nity zrywalne, pręty gwintowane itp. mają także elegancki wygląd.

Gdzie śruby nierdzewne są najczęściej wykorzystywane?

Skala zastosowania jest bardzo szeroka. Elementy tego typu mogą być wykorzystywane na przykład do produkcji aparatury spożywczej lub wyposażenia kuchennego. Są zatem obecne w wielu polskich domach lub mieszkaniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na śruby ze stali nierdzewnej do montowania tymczasowych namiotów magazynowych, zewnętrznych balustrad metalowych lub pawilonów handlowych. Dużo osób decyduje się na akcesoria tego typu w takich branżach, jak przemysł, motoryzacja, budownictwo. Przykładem są śruby zamkowe (z łbem grzybkowym z podsadzeniem). Posiadają one następujące oznaczenia: DIN 603/ISO 8677/PN 82406 (warto je zapamiętać). Mają metryczny rodzaj gwintu i występują w różnych klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8). Gdzie mogą być generalnie wykorzystane? Między innymi uwzględniając połączenia konstrukcji drewnianych. Fachowcy stosują śruby zamkowe także w konstrukcjach narażonych na bezpośredni kontakt ze skórą. Te elementy nadają się także do skręcania ławek, płotów lub elementów ogrodzeniowych. Na uwagę zwraca łeb kulisty. Jest on bowiem eleganckim ozdobnikiem elementu łączącego.

Zobacz aktualną ofertę – śruby nierdzewne od Stalmut.

Wybieramy termoizolacyjne drzwi wejściowe do domu

0
Wybieramy termoizolacyjne drzwi wejściowe do domu

Termoizolacja w dzisiejszych czasach jest czymś, co nie może być pomijane przy projektowaniu i budowie domów jednorodzinnych, a także budynków wielorodzinnych. Wynika to między innymi z dbałości o ekologie, braku emisji zbyt dużej ilości energii cieplnej, która w normalnych warunkach uciekałaby z budowli na zewnątrz poprzez nieszczelne ściany, drzwi czy okna. Jednak za tym idzie też konieczność spalania mniejszej ilości węgla bądź gazu, ponieważ jeśli dom jest bardziej energooszczędny, to nie wymaga aż tak wielkich nakładów opału, by utrzymać stałą temperaturę.

Drzwi równie ważne jak okna

Zazwyczaj gdy przychodzi o rozmów o tematyce termoizolacji, mówi się głównie o oknach, ścianach, stropach i czasami posadzkach. Pomijamy jednak zupełnie kwestię drzwi, a to jest bardzo złe. Tą drogą może bowiem z domu uciekać naprawdę ogromna ilość ciepła, w końcu choćby drzwi wejściowe do domu mają o wiele większą powierzchnię, niż typowe okno. Dlatego też trzeba od razu zarezerwować w budżecie na budowę domu bądź jego remont wystarczająco środków, by zarówno wejście jak i np. drzwi balkonowe były wykonane zgodnie z obecnie obowiązującą technologią termoizolacyjną. Muszą one posiadać wystarczająco duża ilość uszczelek, a wewnątrz powinny być wypełnione wełną mineralną lub styropianem, co zarówno będzie ograniczać odgłosy z zewnątrz jak i jeszcze polepszy właściwości termoizolacyjności. Jeśli będziemy wybierać drzwi w jakimkolwiek sklepie, musimy koniecznie zwracać uwagę na tak zwany współczynnik przepuszczalności cieplnej. Powinien być on możliwie najniższy.

Inwestycja na lata

Pamiętajmy, że zakup porządnych drzwi, które nie przepuszczają ciepła na zewnątrz budynku, to inwestycja i tak powinniśmy na to patrzeć. Wynika to z tego, że jeśli ucieczka ciepła znacznie zmniejszy się po wstawieniu energooszczędnych drzwi wejściowych, to będziemy na tym zarabiać płacąc mniej za cenę opału. Po pewnym czasie cena produktu wyrówna się z oszczędnościami i zaczniemy zyskiwać. Dlatego zawsze wybierajmy produkty z najlepszej półki, a takimi są na przykład drzwi pasywne. Ich konstrukcja pozwala na dodatkową redukcję współczynnika przepuszczalności ciepła. Ich wybór zalecany jest przez ekspertów. Produkt tego typu wspiera ekologie, pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, eliminuje sporą część odgłosów z zewnątrz, ciekawie wygląda i nie kosztuje majątku. Jeśli będziemy w sklepie budowlanym, koniecznie zapytajmy więc sprzedawców o drzwi wejściowe typu pasywnego, ponieważ wydaje się, że właśnie ta technologia jest dziś przyszłością.

Sprawdzając opinie w sieci, można dojść do wniosku, że sporo osób poleca produkty firmy Mikea. Można je znaleźć w znakomitej większości sklepów, nie są potwornie drogie, a jednocześnie jakość wykonania stoi tutaj na bardzo dobrym poziomie. Współczynnik przepuszczalności cieplnej jest jednym z najniższych, do tego można wybrać wiele różnych kolorów, a także wzorów produktu. Zdecydowanie warto kupić dobry produkt raz i cieszyć się nim przez wiele długich lat użytkowania.

Pracownicze benefity

0
Pracownicze benefity

Różnego rodzaju benefity, które dostajemy w pracy, są tak popularne, że dziś w pierwszej kolejności przykuwają uwagę firmy, kiedy poszukujemy nowej pracy. Wielu pracowników potrzebuje zupełnie innych nagród. I tak np. dla handlowców znaczenie ma to, jak zostaną docenieni za swój wysiłek, dlatego też obowiązkowo należy przedstawić im konkretny i czytelny model wynagradzania.

Jak zadowolić pracowników?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest opracowanie odpowiedniego systemu motywacyjnego na początku nowego roku. Taki plan działania sprawia, że pracownicy widzą możliwości zdobywania benefitów przez dwanaście miesięcy. Ogromne znaczenie ma na pewno określeni jasnych reguł, według których każdy ma możliwość zdobycia benefitu. To z kolei sprawia, że cały zespół doskonale wie, w jaki sposób może zabiegać/rywalizować o nagrody. Jeżeli firma posiada bardzo rozbudowaną strukturę, wówczas zmienny powinien być też system motywacyjny (musi być bardziej zróżnicowany). Taki plan sprawia, że zupełnie inne warunki musi spełnić np. doradca finansowy, a zupełnie inne kierownik zespołu (każda z tych osób objęta jest innym systemem benefitów ze względu na zajmowane stanowisko).

Benefity dla zespołu

W większości firm bardzo mocno docenia się cały zespół, ponieważ nowocześni pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że tylko zgrany zespół wnosi do firmy największą wartość. Kiedy firma funkcjonuje w taki sposób, że pod uwagę brane są pomysły, wymagania pracowników, wówczas w środowisku pracy można stworzyć zdrową i przyjazną atmosferę. Warto więc stawiać na wspólne benefity, które dodatkowo zintegrują pracowników. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest założenie konta firmowego lub pracowniczego na platformie Nais (https://nais.pl/). To właśnie tu pracodawca może przelewać odpowiednie środki na konto pracownika, który później może je przeznaczyć na różnego rodzaju benefity. Co więcej Nais daje umożliwić wyboru ulubionej formy benefitów, tak więc w obszernych katalogach usług każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowe trendy w aranżacji łazienki – komfort, minimalizm i wygoda

0
Nowe trendy w aranżacji łazienki - komfort, minimalizm i wygoda

Aranżacja łazienki to jedno z trudniejszych zadań, jakie czekają przed inwestorami. Choć do niedawna to pomieszczenie traktowane było po macoszemu, coraz częściej przykładamy dużą wagę do wyglądu wnętrz łazienkowych. I słusznie — dobrze zaprojektowana łazienka, pełni bowiem rolę zarówno toalety, jak i pomieszczenia gospodarczego, a także małego domowego spa.

Baśniowa sypialnia w marokańskim klimacie

0
Baśniowa sypialnia w marokańskim klimacie

Sypialnia to niezwykle ważne miejsce w każdym domu. To właśnie tutaj relaksujemy się i regenerujemy po ciężkim dniu. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się aranżacje utrzymane w marokańskim stylu. Jak urządzić orientalną sypialnię rodem z „Baśni 1001 nocy”?

Pościel satynowa 200×220 – jaką wybrać?

0
Pościel satynowa 200x220

Kompleksowe wyposażenie i dekoracje w sypialni sprawiają, że z radością i entuzjazmem kładziemy się spać, a rano budzimy się w komfortowym otoczeniu. Wpływ na to ma m.in. pościel, która wpływa na jakość snu i wrażenia estetyczne. Jaką pościel satynową wybrać w przypadku wymiarów 200×220? Oto propozycje, które warto wziąć pod uwagę, kiedy szukamy idealnej pościeli.

Pościel satynowa marki Carmen od Madley.pl

Produkty marki Madley cechuje wysoka jakość wykonania i dopasowanie do nowoczesnych standardów wyposażenia sypialni. Dzięki temu pościel zapewnia relaksujący sen i efektywnie wygląda.

Wybierając pościel satynową warto zwrócić uwagę na zdecydowane kolory, które sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Wówczas dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o taki produkt, jak pościel satynowa 200×220 jest komplet pościeli z kolekcji Carmen.

Jest to pościel z satyny bawełnianej 200×220, cechująca się doskonałą jakością, co nadaje jej delikatny połysk. Idealnie sprawdzi się w upalne, letnie dni, zapewniając ożywczy i relaksujący sen.

Pościel bawełna satynowa 200×220 z kolekcji Carmen dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii w procesie jej produkcji jest wysoce trwała na blaknięcie koloru. To zapewnia idealny kolor nawet po wielu praniach i wpływa na długi okres eksploatacji. Kolejną zaletą jest fakt, że wszystkie elementy pościeli, takie jak poszwa oraz poszewki zapinane są na atestowany, bezpieczny zamek, co znacząco wpływa na komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Tego typu pościel może ożywić stonowane wnętrze. Chętnie wybierają ją osoby, które chcą w sypialni wprowadzić zdecydowane, odważne kolory.

Pościel satyna bawełniana Hobby HELEN LILA 200×220

To kolejna, ciekawa propozycja w zakresie wystroju sypialni. Pościel jest niezwykle ekskluzywna i posiada właściwości jedwabiu. Zapewnia to miłe wrażenia dotykowe i ożywcze ochłodzenie w gorące i upalne, letnie dni.

Pościel nadaje się do sypialni alergików, dla których stanowi bezpieczny produkt. Wykazuje odporność na pranie i ścieranie, przez co zachowuje trwały kolor. Jest wyjątkowa miękka i delikatna, co ma znaczenie w zakresie komfortu codziennego snu. Ciekawe wzornictwo pozwala dopasować ją do różnych stylizacji, a ekskluzywne opakowanie powoduje, że pięknie się prezentuje.

Pościel Hobby HELEN LILA 200×220 jest ponadto ciekawym elementem dekoracyjnym, ponieważ sama tworzy unikalny design w sypialni. Sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, które potrzebują innowacyjnych, efektywnych dodatków, dodających im klimatu, w tym też takich jak piękna kołdra. W tym zakresie jest nie tylko niezbędnym wyposażeniem sypialni, ale też ciekawym dodatkiem, mogącym sprawiać, że czas spędzony w sypialni będzie nam się mile kojarzył i dostarczy pełnego relaksu. Pościel jest zapakowana w eleganckie pudełko, dzięki czemu idealnie sprawdzi się także jako prezent. W zestawie pościeli znajduje się: poszwa na kołdrę, prześcieradło i poszewki na poduszki.

Satynową pościel 200×220 kupisz w sklepie https://www.madley.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana-200×220

ZOBACZ TEŻ