Jaki wkład kominkowy wybrać?

0
Jaki wkład kominkowy wybrać?

Wybór odpowiedniego wkładu kominkowego ma duży wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z jego posiadania. Istotny wpływ mają takie czynniki jak miejsce montażu, funkcja, wygląd i budżet. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

Wkład kominkowy a miejsce montażu

Kominek to nie tylko źródło ciepła – to istotny element wystroju wnętrza. Z tego względu spore znaczenie na nasz wybór powinno mieć miejsce, gdzie chcemy go umieścić. Czy będzie to przytulny pokoik, czy raczej przestronny salon? Kuchnia, czy może biuro? Od ilości miejsca, będzie zależeć na jak duży wkład możemy sobie pozwolić, a także jak dużo energii może on uwalniać. Od stylu pomieszczenia zależy również, w jakim stylu powinien być wykonany. Nie za bardzo będzie się komponował nowoczesny kominek w salonie w stylu retro, podobnie jak w pokoju niczym z katalogi IKEI niezbyt sprawdzi się klasyczny stylu żeliwnego wkładu.

Wymagana ilość ciepła a wkład kominkowy

Kwestią, o której nie powinniśmy zapominać, decydując się na instalację kominka, jest jego moc grzewcza. Kominek nie tylko sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła, ale może także, w razie potrzeby, ogrzać cały dom. W związku z tym wybór zbyt mocnego wkładu kominkowego spowoduje, że będziemy musieli ograniczać jego moc, odcinając dopływ tlenu, co nie jest dobre dla trwałości wkładu kominkowego, a także powoduje osadzanie się cząstek stałych na szybach. W skrajnym przypadku może to doprowadzić do powstawania groźnego tlenku węgla. Z kolei wybór zbyt słabego wkładu nie pozwoli nam w zakładanym stopniu ogrzać pomieszczenia lub domu, przez co będziemy rozczarowani jego wydajnością.

Jeśli zamierzamy wykorzystywać wkład kominkowy do ogrzewania domu na większą skalę, warto również przyjrzeć się kwestii dystrybucji ciepła. Najprostszym rozwiązaniem jest system dystrybucji gorącego powietrza, który może być wymuszony, bądź grawitacyjny. Ten drugi lepiej sprawdza się w domach o mniejszej powierzchni i najlepiej, jeśli jest uwzględniony już przy projektowaniu budynku. Obieg wymuszony, w skład którego wchodzi, między innymi wentylator przetłaczający ogrzane powietrze, bardzo dobrze sprawdza się w domach o znacznej powierzchni do ogrzania. Pozwala on nawet na regulację dostarczanej temperatury, a po podłączeniu do sterownika proces ten może przebiegać całkowicie autonomicznie.

Jeszcze innym rozwiązaniem, choć równie często spotykanym we wkładach kominkowych, jest obecność tzw. płaszcza wodnego. W takim układzie może on ogrzewać inne pomieszczenia poprzez użycie instalacji centralnego ogrzewania i oddawać ciepło przez zainstalowane kaloryfery. Może wtedy również nagrzewać wodę użytkową, gromadzoną w bojlerze.

Wkład kominkowy – jaki wybrać, by być zadowolonym?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Jednak warto wziąć pod uwagę opisane zagadnienia, jak również uwzględnić różnice wynikające z materiału, z którego jest wykonany, jakość wykonania, czy okres gwarancji. Dobrze wybrany kominek będzie dobrym towarzyszem na lata.

Urok antycznych mebli w nowoczesnych aranżacjach

0
Urok antycznych mebli w nowoczesnych aranżacjach

W jednej z angielskich książek z początku ubiegłego wieku bohaterka opisuje swoją fascynację poznanym mężczyzną, mówiąc, że pachnie on jak stary, skórzany fotel. To określenie stanowi dla niej synonim klasycznej elegancji i wytwornego stylu, wzbudza zaufanie i intryguje. 

Powrót do przeszłości

Co sprawia, że antyczne meble wciąż budzą zachwyt i są obiektem pożądania? Czy chodzi o styl, czy raczej solidność budowy? A może ich urok wynika z historii, którą w sobie kryją? Znalezienie odpowiedzi na te pytania nie jest łatwe, tym bardziej że każdy zapytany wymieni zapewne inne cechy. Z pewnością jednak możemy stwierdzić, że antyki są ponadczasowe i zasłużenie cieszą się niemalejącą popularnością. Moda i style zmieniały się na przestrzeni wieków, zmieniały się też preferencje i wymagania użytkowników, jednak niezależnie od formy stanowiły one popis umiejętności i kunsztu rzemieślników. To właśnie staranność wykonania i jakość użytych materiałów sprawia, że do dziś zachowały swoją funkcjonalność i nadal mogą zachwycać bogactwem kształtów i zdobień.

“Kiedyś było lepiej” – to popularne stwierdzenie nie jest przypisane do naszych czasów, powtarza je każde pokolenie. W jednym ze swoich filmów Woody Allen przenosi współczesnego bohatera do ukochanego przez niego Paryża z lat dwudziestych XX wieku. Ten szybko przekonuje się, że ludzie żyjący w idealizowanym przez niego czasie, postrzegają go zupełnie inaczej i tęsknią za przeszłością. Ta nostalgia jest zupełnie zrozumiała. Parafrazując, wszyscy uważamy, że kiedyś życie było prostsze, a meble solidniejsze. O ile z pierwszą częścią tego zdania można dyskutować, to druga stanowi pewnik stanowiący jedna z przyczyn niesłabnącej popularności antycznych mebli.

Antyki we współczesnych wnętrzach

Meble antyki to jednak nie tylko trwałość konstrukcji, ale przede wszystkim wyznacznik stylu. Coś dla siebie znajdą tu zarówno zwolennicy prostych linii, jak i miłośnicy secesyjnych zawijasów. Szeroki wybór pozwala na skuteczne podkreślenie indywidualizmu i aspiracji, umożliwia też efektywne wyróżnienie w przestrzeni zdominowanej przez funkcjonalne, ale też sztampowe wytwory współczesnego przemysłu meblarskiego. Co ważne, nie trzeba być właścicielem historycznej posiadłości, aby móc czerpać radość z wrażeń oferowanych przez antyki. Sprawdzą się one doskonale także we współczesnych domach, stanowiąc atrakcyjne przełamanie nurtów industrialnych, czy też minimalistycznych.

Rozważając wykorzystanie historycznych mebli we współczesnych wnętrzach, warto poświęcić chwilę na staranne przemyślenie koncepcji. W tym wypadku niekoniecznie sprawdza się nadmiar, zgromadzenie na niewielkiej powierzchni wielu przedmiotów o charakterystycznej i przykuwającej uwagę estetyce może spowodować zaburzenie przestrzeni, a także utrudni dostrzeżenie wyszukanych smaczków stylistycznych i zdobień. Niejednokrotnie lepszym rozwiązaniem może okazać się zakupów jednego mebla, dobranego tak, aby istniejące wyposażenie stanowiło tło podkreślające niuanse i detale wykończeniowe. Jednak zawsze, niezależnie od tego, czy mieszkamy w kawalerce, czy dużym domu, czy jesteśmy zwolennikami skandynawskiego designu, czy też trendów glamour, dodanie antycznych mebli pozwoli na stworzenie niezwykłej i niepowtarzalnej atmosfery pomieszczeń. Dobry styl nie przemija nigdy.

Zalety kupowania ram na wymiar

0
Zalety kupowania ram na wymiar

Masz już dość jednakowych ramek na zdjęcia dostępnych w sklepach sieciowych? Szukasz wyjątkowej ramki, dopasowanej dokładnie do stylu pomieszczenia w Twoim mieszkaniu oraz tematyki zdjęcia? Rozwiązaniem jest rama na wymiar.

Ramki na zdjęcia – takie jak u wszystkich czy może coś oryginalnego?

Dekoracje w mieszkaniu takie jak ramki na zdjęcia to jeden z ulubionych gadżetów chyba każdej kobiety. Lubimy wieszać ramki na ścianie, a nawet tworzyć z nich modną galerię pełną zdjęć i ciekawych grafik. To z pewnością niedrogi sposób na ozdobienie ściany w modny sposób, który dodatkowo sprawia, że we wnętrzu jest bardziej przytulnie i „po naszemu”. Problem zaczyna się w momencie, kiedy wszystkie ramki dostępne w popularnych sieciówkach wyglądają tak samo. Ponadto nie zachwycają jakością – często ramka, która z daleka wygląda na ładne cacko wykonane z ceramiki lub naturalnego drewna w rzeczywistości jest najzwyklejszym chińskim plastikiem.

Współcześnie, mając coraz więcej pieniędzy i większą świadomość odnośnie dekorowania wnętrz, coraz chętniej sięgamy po wysokiej jakości ramki na zdjęcia na wymiar. Powstają nawet wyspecjalizowane sklepy jak ramka.pl oferujące ramy na wymiar w tysiącach wzorów i rozmiarów, które można dopasować dzięki kreatorowi online.

ramki

Ramka na zdjęcia na wymiar

Na przykładzie wspomnianego sklepu zobaczmy, jakiego rodzaju dekoracje możemy zaprojektować i dopasować konkretnie do naszych potrzeb. W katalogu wzorów jest ponad pół tysiąca propozycji, podzielonych ze względu na materiał wykonania – drewno, drewno egzotyczne, MDF, plastik oraz aluminium. Dostępne są ramki w stylu klasycznym, retro, nowoczesnym, a także minimalistycznym. To także np. ramki skandynawskie czy w stylu art deco. Po wybraniu interesującego nas wzoru przystępujemy do projektowania ram na wymiar. Wybieramy szerokość i długość, możemy dodać passe-partout w jednym z wielu oferowanych kolorów i rozmiarów. Ceny podane są za metr bieżący, a ostateczna cena ramy na wymiar wyświetlana jest na podczas projektowania i zmieniania wymiarów. Możemy zamówić ramki także w niestandardowym rozmiarze i oprawić np. stary obraz po babci czy grafikę.

Oprawianie zdjęć na wymiar w sklepie ramka.pl

Sklep dostarcza wszystkie potrzebne informacje techniczne na temat ram, takie jak rysunek przekroju, szerokość listwy, wysokość felcu oraz oczywiście materiał wykonania. Wchodząc do projektora ramek zobaczycie także informuje odnośnie przewidywanego czasu dostawy. Firma oferuje także przesyłanie oprawionych zdjęć na gotowo w nowe ramki. Wówczas wystarczy tylko załączyć potrzebny plik graficzny w rozmiarze umożliwiającym wydruk w wysokiej jakości. Cały katalog wzorów ramek na wymiar znajdziecie na stronie https://www.ramka.pl/ramy-na-wymiar.

Naklejki do szkół – stwórz otoczenie przyjazne nauce i zabawie

0
Naklejki do szkół - stwórz otoczenie przyjazne nauce i zabawie

W szkole zawsze potrzebne jest duże i różnorodne wyposażenie. Dzieci i młodzież przyswajają sobie wiedzę lepiej, jeśli mogą ją wykorzystać w praktyce, lub zostanie ona odpowiednio zobrazowana. Również wszelkie pomoce naukowe powinny być wykonane w atrakcyjnej graficznie formie, aby przyciągały uwagę uczniów.

Dla ruchliwych maluchów

Małe dzieci lepiej czują się w kolorowym, przyjaznym otoczeniu, które proponuje im naukę poprzez zabawę i nie kojarzy się z nudnym siedzeniem w klasie. Wychodząc naprzeciw ich preferencjom, warto zainwestować w ciekawe elementy, które urozmaicą szkolną rzeczywistość. Należeć mogą do nich między innymi naklejki, które umieszczone na ścianach, przedmiotach lub podłodze, tworzą przyjazne dla dziecka otoczenie.

Dla najmłodszych, których rozpiera energia, idealnym sposobem na jej uwolnienie może być ścieżka sensoryczna z linii „Przyroda”, dostępna na stronie akatja.pl. Jest to rodzaj modułowej zabawy, składającej się z szeregu naklejek, które umieszcza się na podłodze. Dzieci, pokonując taką ścieżkę, bawią się, rozładowują nadmiar energii, ale również uczą się kontroli nad własnym ciałem. 

Może to być szczególnie przydatne w miejscach, w których przebywają maluchy z zaburzeniami koordynacji ruchowej. Takie naklejki stanowią zarówno podstawę dla nauczycieli do zorganizowania moderowaniem zabawy, jak i mogą zachęcić dzieci, by same wymyśliły, w jaki sposób je wykorzystają do realizacji swoich pomysłów.

W pracowni Akatja istnieje kilka różnych rodzajów ścieżek sensorycznych, przedstawiających np. ślady słonia albo żabki. Zostały one przygotowane w estetyczny, a jednocześnie nierzucający się w oczy sposób. Dzięki temu nie będą zaburzały wystroju całego wnętrza, niezależnie od tego, gdzie zostaną umieszczone: na korytarzu, w świetlicy czy w pokoju korekcyjnym.

Dla ruchliwych maluchów

Schody do wiedzy

Każdy element szkolnej przestrzeni może zostać zagospodarowany w ciekawy, a jednocześnie zachęcający do nauki sposób. Wiele dzieci narzeka na lekcje matematyki i przymus przyswajania sobie na przykład tabliczki mnożenia. Jednak nauka jej wcale nie musi być trudna, jeśli wykorzystane zostaną w tym celu odpowiednie naklejki na schody. 

Przedstawiają one w barwny sposób trudne działania, dzięki czemu każdy stopień będzie nie tylko służył do pokonywania kolejnych pięter, ale również do nauki. W sposób automatyczny wzrok dzieci skieruje się bowiem na barwną naklejkę z mnożeniem, a kolejne formuły zostaną łatwiej zapamiętane i lepiej utrwalone.

Nie taki zakaz straszny…

Zarówno dzieci, jak i dorośli, nie lubią zakazów. Jednak najmłodsi znacznie łatwiej zapamiętają je i będą szanować, jeśli zostaną one przedstawione w atrakcyjnej, graficznej formie. Doskonałym przykładem może być naklejka ze strony akatja,pl, mówiąca „Zakaz biegania”. Jest kolorowa, przedstawia biegnącego chłopca i z pewnością będzie bardziej czytelna, niż słowne ujęcie tej normy zachowania, obowiązującej w szkole.

Również inne polecenia, czy trudne zagadnienia, mogą zostać zaprezentowane w podobny sposób. Dzięki temu pomogą zarówno maluchom w nauce, jak i dorosłym w utrzymaniu porządku.

Magazyny w Polsce wciąż w kręgu zainteresowań inwestorów

0
Magazyny w Polsce wciąż w kręgu zainteresowań inwestorów

Stawki najmu hal produkcyjnych i powierzchni magazynowych w największych miastach rosną, lecz mimo to nie maleje zainteresowanie nimi. W odpowiedzi na te potrzeby oferta magazynów jest zatem poszerzana – nowych inwestycji wciąż przybywa.

Wyposażenie małej gastronomii – w co zainwestować?

0
Wyposażenie małej gastronomii – w co zainwestować?

Jeśli planujesz otworzyć nieduży lokal – np. bistro, kawiarnię itp. – czeka Cię wybór i zakup odpowiedniego sprzętu. Co prawda potrzebujesz mniejszego budżetu niż w przypadku restauracji, ale jest kilka urządzeń, które są absolutnym must have niezależnie od wielkości lokalu.

Jak uporać się z zamarzaniem rur?

0
Jak uporać się z zamarzaniem rur?

Zima w Polsce jest bardzo nieprzewidywalna. Zdarza się, że w naszym kraju mrozy są prawdziwie siarczyste. Jak ochronić rury w naszych domach przed zamarzaniem? Znamy na to sposób.

Kominki i piece – czyli jak podgrzać atmosferę

0
Kominki i piece

Ogień palony w kominku ma niezwykłą moc, nie tylko ogrzewa nasze domy, ale przede wszystkim sprawia, że czujemy się przy nim niezwykle zrelaksowani i bezpieczni. Właśnie dla tej niezwykłej atmosfery wiele osób decyduje się na montaż kominka w swoim domu, jako jedyne lub alternatywne źródło ogrzewania. Co warto wiedzieć nim zdecydujemy się na kominek.

Kominek w domu

Decydując się na kominek musimy brać pod uwagę, że czeka nas nie tylko wybór wkładu kominowego, ale i pasującej obudowy kominka, ewentualnie możemy zamówić wykonanie odpowiedniej zabudowy. Wkłady kominkowe co do zasady występują w dwóch wariantach, z płaszczem wodnym lub bez. Właśnie te z płaszczem wodnym po odpowiednim podłączeniu i rozprowadzeniu mogą ogrzewać cały dom, i właśnie takie należy wybrać, jeżeli kominek ma być jedynym źródłem ogrzewania w naszym domu. Ponadto na rynku nadal można spotkać tak zwane kasety kominkowe. Jednak coraz mniej osób decyduje się na montaż kominka z otwartym paleniskiem, a właśnie taki wariant otrzymuje się z zastosowaniem kasety.

Alternatywą dla tradycyjnych kominków mogą być piece wolnostojące. Nie przypominają one starych piecy zamkniętych gdzieś w kotłowniach. To estetyczne urządzenia grzewcze, posiadające wkłady z żaroodporną szybą, przez którą można obserwować płonące drewno. Mogą być wykonane z żeliwa, emaliowanej stali, a nawet okładane ceramiką niczym tak popularne kiedyś piece kaflowe, ta różnorodność pozwala dopasować je niema do każdego wnętrza. Ich zaletą jest bardzo łatwy montaż i możliwość zaoszczędzenia odrobiny miejsca- takie piece często zajmują go o wiele mniej niż kominki. Jednak piece wolnostojące raczej nie występują w wersji z płaszczem wodnym, przez co raczej nie mogą stanowić jedynego źródła ogrzewania.

By było nie tylko ładnie, ale i ciepło

Zarówno kominek, jak i piec wolnostojący trzeba odpowiednio dopasować do kubatury pomieszczeń. Warto w tej kwestii poradzić się fachowców, takich jak np. w Manufakturze Kominków (https://manufaktura-kominkow.pl/). Tamtejsi doświadczeni fachowcy chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą wybrać najlepszą opcje. W salonach tej małej polskiej firmy położonych w Koszalinie i Redzie można kupić wysokiej jakości piece i kominki takich firm jak JØTUL i Scan, a nawet zamówić usługi montażu i to również w zabudowie.

Jak sprzedać mieszkanie?

0
Jak sprzedać mieszkanie?

Nie każdy potrafi odnaleźć się na rynku od tak. Niekiedy potrzeba czasu oraz wielu rad, aby zrozumieć na czym polega rynek. Oczywiście powinieneś być świadom tego, że decydując się na sprzedaż swojego mieszkania, czeka na Ciebie wiele złożonych etapów przez, które musisz przejść. To dopiero sprawi, że staniemy się posiadaczem dużej gotówki po spieniężeniu mieszkania. Wiele informacji znajdziesz klikając tutaj (https://malychanieruchomoscipremium.com/jak-sprzedac-mieszkanie/).

Świadomość

Przede wszystkim osoba przystępująca do sprzedaży mieszkania musi dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aby na pewno chce sprzedać to mieszkanie. Osoby, które tego nie robią bardzo często są dość niepoważnym i sprzedawcami i zwodzą klienta, kiedy ten już się pojawi. Musisz przede wszystkim robić wrażenie pewnej osoby, które wie, czego chce oraz za ile. To właśnie pierwszy klucz do sukcesu.

Jaka forma zakupu? 

To bardzo ważne, ponieważ różnica pojawi się w przypadku zakupu mieszkania za środki własne oraz te pochodzące z kredytu. Z reguły szybciej dobija się interesu oczywiście z osobami posiadającymi swój kapitał własny. Jednak w przypadku tych osób, które nie dysponują taką sumą pieniężną i chcą nabyć mieszkanie za kredyt, powinieneś wiedzieć, że w takich przypadkach średnio zakup wydłuża się o 2 – 3 miesiące. Dzięki temu będziesz wiedział, czy masz do czynienia z klientem, który pozwoli Tobie dokonać szybko transakcji, czy jednak ten proces się znacznie wydłuży. To wszystko jest zależne przede wszystkim od tego, jak bardzo Tobie zależy na  szybkości sprzedaży.

Profesjonalne zdjęcia

Jeśli wystawiasz ogłoszenie swojego mieszkania w internecie, pamiętaj o bardzo ważnej kwestii, jaką są fotografie. Twoje mieszkanie będzie wyglądać zdecydowanie lepiej w momencie, kiedy zdjęcia będą wykonane bardzo profesjonalnie oraz starannie. Powinieneś pokazać na nich najlepsze strony swojego mieszkania. To właśnie w ten sposób zachęcisz kupującego do kupna.

Sprzedaż mieszkań nie należy do łatwych przedsięwzięć. Jednak jeśli potrzebujesz gotówki, wtedy nie masz innego wyjścia. Sprzedaż mieszkania to skomplikowana kwestia, dlatego w przypadku, kiedy nie czujesz się w tej kwestii na siłach, wówczas zdecydowanie lepiej przekazać sprawę w ręce specjalisty. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, szukaj ich przede wszystkim tutaj (https://malychanieruchomoscipremium.com).

Podstawy wideokonferencji. Stwórz własną wirtualną centralę 3CX

0
Podstawy wideokonferencji. Stwórz własną wirtualną centralę 3CX.

Dzisiejszy rynek oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań w przypadku przeprowadzania wideokonferencji, które niestety szybko okazują się bardziej skomplikowane niż może się to wydawać. Duża ilość tych produktów charakteryzuje się trudnością w obsłudze i instalacji, ponadto wymagają specjalistycznych umiejętności oraz kosztownych oprogramowań. 3CX przedstawia nowatorski sposób przeprowadzania wideokonferencji, bez zbędnych kosztów i dodatkowych problemów. We współpracy z 3CX stworzenie wirtualnej centrali z minimalnymi wymaganiami systemowymi oraz środkami jest łatwiejsze niż mylisz!

ZOBACZ TEŻ