Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

0
Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Zakup mieszkania jest znaczną inwestycją, którą poprzedza analiza naszych możliwości finansowych, porównywanie ofert biur nieruchomości i deweloperów, a także wybór lokalizacji, w jakiej najchętniej chcielibyśmy zamieszkać. Należy także zdecydować, czy nabędziemy mieszkanie nowe, czy też skorzystamy z propozycji rynku wtórnego. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wybór zależy od wielu czynników, między innymi budżetu, jakim dysponujemy, a także czasu, w jakim chcemy się przeprowadzić. Szybciej zaadoptujemy lokale z rynku wtórnego, często sprzedawane w stanie nadającym się do zamieszkania. Dłużej musimy poczekać na wykończenie nowego mieszkania, co zajmie zapewne kilka miesięcy.

Lokum w Warszawie – wynajem czy sprzedaż

0
Lokum w Warszawie - wynajem czy sprzedaż

Warszawa to bezsprzecznie centrum biznesowe Polski. Stolica ma również wiele innych atrakcji, które warto co jakiś czas odwiedzić. Dla przyjezdnych spoza Mazowsza najlepiej rozważyć pobyt z opcją noclegu. Dla tych, którzy są zainteresowani dłuższym pobytem, lepszym rozwiązaniem będzie wynajem na czas określony.

Piękno w kolorze dąb sonoma – nowoczesność i tradycyjna trwałość!

0
Piękno w kolorze dąb sonoma - nowoczesność i tradycyjna trwałość!

Nowoczesne aranżacje domowych pomieszczeń ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością. Paradoksalnie jednak tradycyjne meble w nowoczesnej odsłonie coraz częściej można zobaczyć w wielu polskich mieszkaniach, jako że funkcjonalność mebli sprzed lat stanowi prawdziwą inspirację dla obecnych producentów mebli na rynku. Ciekawą propozycję stanowią meble w kolorze dąb sonoma, które dają użytkownikom nie tylko funkcjonalność, ale również harmonijne połączenie tradycji z nowoczesną formą. Czy warto je wybrać?

Czy trudno znaleźć usługi alpinistyczne w Warszawie?

0
Czy trudno znaleźć usługi alpinistyczne w Warszawie?

Wysokie budynku rosną dzisiaj jak grzyby po deszczu. Zwłaszcza w wielkich miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, pojawia się ich ostatnio bardzo wiele. Są coraz wyższe, co zaczyna nastręczać problemów przy ich obsłudze technicznej, czy myciu elewacji. Co gorsza, budynki najczęściej są całkowicie przeszklone, a nie wszystkie okna otwierają się. Mycie musi się więc odbyć od strony zewnętrznej, ale jeżeli budynek ma ponad 100 metrów wysokości, to prace te zaczynają przypominać wspinaczkę wysokogórską.

Jak umyć okna w wieżowcu?


Najczęściej spotykaną praktyką, która jest szybka i łatwa do wykonania oraz względnie bezpieczna dla pracowników, jest opuszczanie się w specjalnym koszu lub na platformie z dachu budynku. Pracownicy mają pod ręką niezbędne przyrządy, które ułatwiają usuwanie z okien brudu, kurzu, a także innych stałych zanieczyszczeń. Niewątpliwą zaletą, jaką posiada tego typu mycie elewacji, jest brak konieczności wchodzenia do wnętrza pomieszczeń biurowych i dezorganizacji pracy przedsiębiorstwa. Jest to ewidentnie duży plus. Niemniej trzeba wiedzieć, że nie każda osoba nadaje się do wykonywania takiej pracy. Dodatkowo zawsze jest to pewne ryzyko, nie ma się więc co dziwić, że firmy odpowiednio wyceniają usługi alpinistyczne Warszawa ma kilka firm, które wykonują tego typu pracę. Możemy spośród nich dowolnie wybierać jednak cennik oraz zakres usług jest najczęściej taki sam.

Wybór firmy alpinistycznej


Jeżeli zarządzamy jednym z tego typu wysokich budynków, lub jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie go w dobrej kondycji, to będziemy samodzielnie wybierać firmę, która prowadzi 
prace na wysokości. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w stolicy nie ma z takimi przedsiębiorstwami problemu. Istnieje ich przynajmniej kilka i są dostępne przez cały czas. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w mniejszych miejscowościach wybór będzie zdecydowanie ograniczony, ceny mogą być wyższe, a czasami nie znajdziemy żadnej firmy, która oferować będzie alpinistyczne mycie okien.

Powyższe nie jest jednak takim wielkim problemem, bo mniejsze miejscowości nie mają też zazwyczaj tak wysokich budynków. Jeśli jednak takowe istnieją, to zawsze można zamówić usługę z pobliskiego większego miasta, a pracownicy dojadą na miejsce z całym potrzebnym sprzętem i wykonają usługę tak samo, jakby robili to u siebie na miejscu.

Dlaczego warto wybrać drewniane meble?

0
Dlaczego warto wybrać drewniane meble?

W XXI wieku możesz wiele razy usłyszeć o problemach ekologicznych. Solidne, drewniane meble są nie tylko piękne i eleganckie, ale też zdrowe dla środowiska. Jeśli zwracasz uwagę na ekologię, koniecznie zastanów się nad ich zakupem

Na czym polega współpraca z biurem nieruchomości?

0
Na czym polega współpraca z biurem nieruchomości?

Zakup lub sprzedaż mieszkania to skomplikowana procedura. Jeśli decydujemy się na przeprowadzenie jej samodzielnie, możemy natknąć się na wiele trudności, chociażby natury prawnej. Już samo znalezienie nieruchomości może być problematyczne, zwłaszcza dla osób, które po prostu nie znają się na zagadnieniach technicznych. Nie dziwi więc, że swoje kroki kierujemy wtedy do agencji nieruchomości. Na czym polega taka współpraca?

Antena DVB-T pokojowa i zewnętrzna – co musicie o nich wiedzieć?

0
Antena DVB-T pokojowa i zewnętrzna

Antena DVB-T pokojowa to ten rodzaj anteny, który pozwala na bezproblemowy odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Standardowo dzielą się one na te zewnętrznego typu oraz pokojowe. To właśnie o tych drugich opowiada nasz artykuł.

Naziemna telewizja cyfrowa, czyli?

Telewizja naziemna to ten rodzaj telewizji, który wykorzystuje przy emisji programów nadajniki położone na powierzchni Ziemi. Położone są one zwykle na wzniesieniach, aby ich sygnał mógł objąć sobą jak największy obszar. Do tej pory tego rodzaju telewizję nadawano wyłącznie w sposób analogowy. W ostatnich latach jednak, zarówno w Europie, jak i w Polsce, sygnał analogowy został ostatecznie wyłączony. W Polsce miało to miejsce w 2013 roku, a więc już 6 lat temu!

Do obioru nowego sygnału telewizyjnego, a więc właśnie naziemno-cyfrowego służą anteny DVB-T. Gdzie możemy je nabyć? Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór tego rodzaju sprzętu. Jednym z wielu sklepów je oferujących jest Ihaa.pl. (Ich asortyment anten DVB-T pokojowych i innych znajdziecie w tym miejscu: ihaa.pl/anteny_dvbt). Aby jednak dobrze dobrać anteną musimy wiedzieć czym charakteryzują się ich rodzaje. Czytajcie o nich poniżej.

Rodzaje anteny DVB-T

Anteny DVB-T dzielą się na dwa podstawowe rodzaje, a więc na te pokojowe, wewnętrzne, oraz zewnętrzne.

Anteny DVB-T pokojowe najlepiej używać jest wtedy, gdy nasz dom znajduje się nie daleko od źródła sygnału, a więc nadajnika. Co prawda może się ona sprawdzić także przy większych odległościach, jednak w takim wypadku musimy liczyć się z tym, że bez silnego wzmacniacza się nie obejdzie. Czy w takim razie w ogóle się to opłaca? Wszystko zależy od ukształtowania terenu oraz tego, jaką drogę musi przebyć do nas sygnał. Jeśli będzie ono niekorzystne, nie pomoże nawet najsilniejszy na rynku wzmacniacz.

Dlatego też, w profesjonalnych sklepach znajdziemy drugi rodzaj anten typu DVB-T, a więc te zewnętrzne, które gwarantują dużo większy zasięg. Co prawda nie są one tak wygodne w obsłudze, jak wspomniane anteny pokojowe, gdyż często musimy wychodzić na zewnątrz by je poprawiać,  czy też regulować, ale cechuje je zdecydowanie większa skuteczność działania i odbioru sygnału telewizyjnego. W bardzo nielicznych przypadkach potrzebują one wzmacniaczy, co również sprawia, że do zakupionej raz anteny nie musimy już dopłacać. Dzięki zewnętrznym antenom możemy odbierać sygnał z odległości nawet ponad stu kilometrów, co naprawdę robi wrażenie!

Zestawy, czy osobne części?

Wiele osób przed kupnem odpowiedniej anteny rozważa, by nabyć od razu cały zestaw. Jest to z pewnością rozwiązanie niezwykle wygodne, a także zdecydowanie tańsze, o ile nie zależy nam na własnej personalizacji. Bardzo często elementy kupowane osobno dają bardziej pożądany przez nas efekt transmisyjny, niż te kupowane w zestawie. Wszystko jednak zależy od jakoś proponowanych zestawów. Najważniejsze by mogły one dobrze służyć nam przez długi czas bez usterek i z sygnałem jak najlepszej jakości.

Design to nie snobizm

0
Design to nie snobizm

Używamy ich na co dzień. Nie zawsze zwracamy uwagę na ich wygląd, kształt, materiały z jakich zostały wykonane. Tymczasem ktoś to musiał zaprojektować. Jeżeli zrobił to naprawdę dobrze – każdy element został dokładnie przemyślany. Designerskie przedmioty codziennego użytku – opowiadamy od tym, że staranne wzornictwo wcale nie jest zbytkiem, a ich użytkownicy snobami

Designerskie lampy – podłogowe i stojące

Ostatnim krzykiem mody są designerskie lampy podłogowe i stojące. Nic zaskakującego. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym chcemy zadbać o dobre oświetlenie naszego wnętrze a jednocześnie przyjemny klimat w domu. Naprzeciw nowoczesnym domownikom wychodzą projektanci mebli i przedmiotów codziennego użytku. Podczas projektowania tego typu sprzętów zwracają uwagę jednocześnie na względy praktyczne i estetyczne.

Bardzo dobrym przykładem jest tutaj sprawa oświetlenia. Po pierwsze wszystkim zależy na tym, żeby światło dotarło wszędzie tam, gdzie jest potrzebne. Jednocześnie chcemy, aby jego źródło w żaden sposób nie przeszkadzało, było praktyczne w użytkowaniu. Mówi się, że przedmioty mają służyć człowiekowi, a nie człowiek przedmiotom. Lampy podłogowe i stojące projektowane są właśnie tak,  żeby służyć nam na co dzień. Również wtedy, kiedy nie świecą. Jeżeli nie „wtapiają się” w swoje otoczenie, to stanowią atrakcyjny i miły element wystroju.

Wybierając designerskie lampy podłogowe należy kierować się kilkoma względami. Zadajmy sobie bardzo ważne, ale to naprawdę ważne pytanie. Co chcemy z naszym oświetleniem zrobić? Czy będzie stanowiło główne źródło światła? A może tym dodatkowym, dzięki któremu modyfikujemy nastrój w pomieszczeniu. Jak już mówimy o pomieszczeniu, bardzo ważne jest to, gdzie będziemy korzystać z wybranej lampy.

Designerskie fotele

Innym przykładem starannego wzornictwa są designerskie fotele. Wybór wygodnego siedziska, który będzie nam służył przez lata to niebagatelna decyzja. Wymaga to pewnego kompromisu. Mebel musi być „zdefiniowany” przez ciebie, twoją osobowość. Twoja budowa ciała, przyzwyczajenia i gdzie zamierzasz korzystać z fotela – to wszystko stanowi elementy, którymi kieruj się podczas wyboru swojego mebla

A zatem podobnie jak przy wyborze lamp. Zadaj sobie pytanie do czego fotel będzie ci służył. Czy siedząc w nim będziesz się wyłącznie relaksować?  Siedząc z gorącym napojem dłoni i dobrą książką na kolanach, słuchawkami w uszach odcinać się od całego świata? A może będzie to twoje stanowisko pracy? Czy siedząc w nim będziesz sam, czy może przyjmować gości albo klientów?  Oprócz tego weź pod uwagę pomieszczenie, w którym postawisz fotel. W zaleźności od stylu w jakim projektujesz pokój, salon albo sypialnie – wybierzesz inny fotel. Na odrobinę ekstrawagancji i złamania konwencji można pozwolić sobie w stylu skandynawskim. Jednym z jego założeń jest na przykład połączenie tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań

Design – zrozum go sam

W powyższym tekście niewiele wyjaśniłem dlaczego design to nie snobizm. Sam to zrobiłeś. Zadałem ci kilka pytań o to gdzie i w jaki sposób będziesz korzystać z dwóch, wydawałoby się niepozornych sprzętów. Aby spełniały one swoje funkcje muszą być starannie zaprojektowane. Zatem jeżeli korzystasz z nich i nie czujesz, że musisz się do nich dostosowywać… Gratulacje! Korzystasz z designerskich mebli i akcesoriów. Czy czujesz się snobem?

Oświetlenie LED – rodzaje, aranżacja i zastosowania

0
Oświetlenie LED - rodzaje, aranżacja i zastosowania

Bez żarówek LED w ich wielu odsłonach, a także innego oświetlenia tego typu, trudno wyobrazić sobie wnętrze nowoczesnego mieszkania, restauracji, czy też klubu. Ich styl doskonale odpowiada tego typu przestrzeniom. Dzięki nim czujemy się w nich dobrze i komfortowo. Jednakże wybór odpowiedniego źródła światła nie należy do najprostszych, gdyż na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów. Przy poszukiwaniach odpowiedniej można naprawdę się pogubić. Z tego też powodu poniżej piszemy o kilku podstawowych rodzajach oraz ich specyfice. Zapraszam do lektury wszystkich, którym zależy na wyjątkowym oświetleniu.

Żarówka LED, czyli styl, ekonomiczność oraz ekologia

Pierwszym co uderza nas, gdy zaczynamy rozglądać się za żarówkami LED jest olbrzymia ilość ich rodzajów dostępnych w specjalistycznych sklepach. Przykładem może być tu asortyment sklepu internetowego Etak, jaki znajdziecie w tym miejscu: http://etak.eu/zarowki-led-oswietlenie . Świadczy to ich dużej popularności. Zawdzięczają ją przede wszystkim niskiemu zużyciu energii elektrycznej – w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia – a więc wysokiej ekonomiczności i ekologii. Oprócz tego cechuje je też nowoczesny, designerski wygląd, co ma niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o aranżowanie nowoczesnych mieszkań, gdzie światło nie tylko ma oświetlać przestrzeń, ale też tworzyć szczególną atmosferę, jaka współgra z estetycznymi elementami wnętrza. Tym bardziej ich wybór nie należy do najprostszych.

Oświetlenie LED – rodzaje

Do najbardziej podstawowych rodzajów należą żarówki LED, jakie dzięki swojemu stylowemu wyglądowi oraz dużej sile świetlnej nie potrzebują często kloszy, szczególnie gdy preferujemy ascetyczne, minimalistyczne rozwiązania aranżacyjne. Pojedyncze żarówki sprawdzą się doskonale w loftach, oczywiście rozmieszczone w odpowiednich miejscach wnętrzach, tak by mogły one doświetlić wszystkie zakamarki pomieszczenia.

Drugim, niezwykle popularnym ostatnio rodzajem są diody LED, jakie odznaczają się różnymi kolorami światła, jakie emitują. Nie jest ono co prawda tak funkcjonalne, jak w przypadku żarówki LED, jednak nie takie jest jego zadanie. Diody kreują pożądaną przez nas w danym wnętrzu atmosferę, a więc sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne oraz rodzinne. Ta funkcja sprawdza się nie tylko w domach, czy mieszkaniach, ale również w restauracjach, pubach, czy też klubach.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie różnokolorowych diod we wnętrzach takich, jak łazienka, czy też sypialnia, a więc tam gdzie zwykle się relaksujemy. (Oczywiście do tych wnętrz należy zaliczyć także salon). Z ich pomocą stworzymy we wnętrzach szczególny klimat, jaki ułatwi nam odpoczynek oraz zasypianie na co dzień.

Ogólna aranżacja

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć różne rodzaje oświetlenia LED. Żarówki i diody, a także całe taśmy, na których są umieszczane, mogą być swobodnie aranżowane i tworzyć nowe, interesujące całości. Ważne jest jednak, aby zachować stylistyczną harmonię, a także nie mieszać LEDów z tradycyjnym oświetleniem, gdyż może doprowadzić to do stylistycznego zgrzytu. Oczywiście oświetlenie to nie tylko LEDy, ale też na przykład lampy stojące, jakie mają nie mniejszy wpływ na atmosferę we wnętrzu. Warto uwzględnić jedne i drugie przy aranżowaniu naszego domu lub mieszkania. Sprawi to, że będziemy czuć się w nim jak najbardziej komfortowo.

Zalety wentylacji mechanicznej

0
Zalety wentylacji mechanicznej

Wentylacja to dziedzina, która zajmuje się wymianą powietrza między środowiskiem wewnętrznym a zewnętrznym. Systemy wentylacyjne montuje się właściwie w każdym budynku – nie zawsze jednak jest to ten sam system czy technologia. Wentylacji nie można bagtelizować. Wiele polskich domów nie tylko problemy z nieogrzaniem czy brakiem izolacji. Coraz częściej do głosu dochodzi bardzo słaba, tradycyjna metoda wymiany powietrza, która nie jest skuteczna. Wtedy w domu zaczyna zalegać pleśń czy grzyb. To wszystko sprawka wilgoci, której można pozbyć się m.in. dzięki wentylacji mechanicznej. Generalnie rzecz ujmując – wentylacja mechaniczna w domu może rozwiązać problemy z chłodzeniem, ogrzewaniem i wilgocią w mieszkaniu. Zobaczcie, dlaczego warto ją zamontować.

Wentylacja grawitacyjna – tradycyjna

Wentylacja nie jedno ma imię. Dlatego warto zainteresować się tym problemem. Pierwszym i klasycznym rozwiązaniem jest wentylacja grawitacyjna, zwana także jako tradycyjna. Wykorzystuje się w niej fakt, że ciepłe powietrze unosi się do góry (konwekcja) i w ten sposób może je zastąpić powietrze chłodniejsze. Ruch mas powietrza odbywa się za pomocą kanałów wentylacyjnych. Nie jest to ani najtańsze rozwiązanie (ze względu na koszt budowy kanałów wentylacyjnych) ani najlepsze. Wynika to z tego, że fizyczna podstawa działania opiera się na różnicy temperatur między środowiskiem zewnętrznym i zewnętrznym. W miesiącach ciepłych amplituda temperatur jest bardzo mała – dlatego też ruch powietrza nie jest zbyt intensywny.

Wentylacja mechaniczna – wywiewna i nawiewna

W domach i blokach już wybudowanych można zdecydowanie poprawić parametry wentylacyjne. Wystarczy zdecydować się na instalację mechaniczną. Wentylacja mechaniczna dzieli się na trzy rodzaje: wywiewną, nawiewną i nawiewno-wywiewną. Wywiewna tylko wywiewa nieświeże powietrze, nawiewna nawiewa, a trzecia z nich wykonuje obie te czynności. By wymusić lepszą cyrkulację powietrza stosuje się wiatraki, które montowane są na wlocie i wylocie przewodów wentylacyjnych. Co więcej, można kupić odpowiednią centralę komputerową, która za pomocą czujników będzie odpowiednio regulować cały system. W przypadku wentylowania garażu wystarczy, że na kratkach wlotu i wylotu zamontuje się dość mocne wiatraki i umieści się fotokomórkę przy wjeździe do garażu. Wentylacja garażu jest o tyle ważna, że mamy tam stale do czynienia z potencjalnie niebezpiecznymi spalinami i wyziewami.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – rekuperacja

Wentylacja mechaniczna w nowych domach zdobywa coraz większą popularność. Wszystko dzięki instalacji z odzyskiem ciepła, czyli z zamontowanym rekuperatorem. W domach dobrze ocieplonych największe straty ciepła to kwestia wentylacji. Zużyte powietrze jest w końcu ogrzane za pomocą domowych grzejników. Rekuperator przed wyrzuceniem nieświeżego powietrza przejmuje jego ciepła i przekazuje go do domu przez świeże powietrze. Co więcej, rekuperator, centrala wentylacyjna wraz z całym system są w stanie skutecznie służyć jako klimatyzator w czasie lata. Jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła, to właściwie będzie można zrezygnować z klasycznego ogrzewania domu – będzie on energetycznie samowystarczalny.

ZOBACZ TEŻ