Kable światłowodowe – najważniejsze porady przed zakupem

0
Kable światłowodowe

Światłowody to nowoczesna technologia, z której możesz korzystać w celu przesyłania informacji. Zamiast wykorzystania struktur miedzianych, w światłowodach znajduje się struktura wykonana z włókna szklanego, która umożliwia rozprzestrzenianie się światła. To właśnie jego cząsteczki są nośnikiem informacji. Ze światłowodów korzysta się w wielu miejscach, w tym również w nowoczesnej technologii telekomunikacyjnej, laserowej, medycznej, a także jako elementy w budowie maszyn i urządzeń (na przykład optoelektronicznych).

Światłowody telekomunikacyjne – włókno szklane a standardowa miedź

Główne zalety z wykorzystania światłowodów wynikają bezpośrednio z ich budowy. Dzięki zastosowaniu nowej formy medium transformacyjnego prędkość przesyłu jest o wiele bardziej satysfakcjonująca. Przewody miedziane były zarazem bardziej masywne, cięższe i zajmowały więcej miejsca. W przypadku światłowodów – problem ten nie występuje. Przewody takie są lżejsze, cieńsze i bardziej elastyczne, właśnie dzięki zastąpieniu miedzi włóknem szklanym. Warto przy tym podpowiedzieć, że jego średnica w typowym przewodzie światłowodowym jest nie większa niż średnica ludzkiego włosa.

W rezultacie światłowody oferują o wiele lepsze zasięgi oraz większe pasmo transmisji niż w przypadku wykorzystania innych środków transmisji. Niezależnie od tego, czy wybierasz przewód telekomunikacyjny jednomodowy lub wielomodowy, masz pewność, że będzie to najszybsze spośród dostępnych mediów przesyłu.

Rzadziej korzysta się ze światłowodów wykonanych z plastiku. Co prawda, również ten materiał nadaje się do wykorzystania telekomunikacyjnego, jednak jedynie na ograniczony dystans oraz z niewielką prędkością.

Światłowody – przeznaczenie, funkcje i zastosowanie

Światłowody mogą być mniej lub bardziej wydajne, w zależności od tego jak gruby jest przewód transmisyjny. Im więcej tworzy go włókien szklanych, tym lepszej będzie on jakości. Grubość warstw otulających jest zazwyczaj taka sama w większości modeli. Ponieważ są to kable przeznaczone do montażu przede wszystkim w plastikowych rynnach i listwach, nie zajmują dużo miejsca i można z łatwością doprowadzić je do wielu miejsc.

Ułożenie kabli światłowodowych jest dość proste, należy jednak pamiętać, że włókna szklane mają określony odgórnie tzw. promień gięcia. Wynika on z rodzaju włókna i jego średnicy, a także od rodzaju zastosowanych otulin.

Ponadto, kable światłowodowe można ze sobą łączyć. W tym celu należy nadać im ujednoliconą grubość (powinna wynosić: 125μm), usunąć powłoki okrywające, oczyścić z resztek żelu i zabrudzeń oraz obciąć włókno korzystając z dedykowanego do tego narzędzi.

Połączenie włókien światłowodowych jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych urządzeń – spawarek światłowodowych termicznych lub urządzeń mechanicznych. Ponadto, istnieje technika wklejania oraz specjalnego polerowania złącz, jednak do jej użycia wymagane jest nie tylko posiadanie specjalnych narzędzi, ale również doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu instalacji.

Robocze bluzy polarowe – kup je dla swoich pracowników

0
Robocze bluzy polarowe - kup je dla swoich pracowników

W wielu branżach wymagane jest noszenie odzienia dobrze dopasowanego do specyfiki pracy oraz panujących w niej warunków, czy to w pomieszczeniu, czy też na terenie zewnętrznym. Jednymi z najchętniej wybieranych strojów są bluzy robocze, które nie tylko zapewniają odpowiednią temperaturę podczas pracy, ale także mogą być bardzo funkcjonalne. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Dla kogo przydatna będzie bluza robocza?

Istnieje cały szereg prac, które wymagają od pracowników ubierania się w stroje dobrze dopasowane do warunków panujących w danym miejscu. Może to być chłodna hala przemysłowa, magazyn, warsztat albo praca w warunkach zewnętrznych, gdzie nietrudno o deszcz czy wiatr.

Przyda się więc między innymi mechanikom, robotnikom prac budowlanych i wykończeniowych, instalatorom, monterom. Na pewno nie pogardzą nią osoby pracujące w magazynach i na przemyśle oraz przetwórstwie, które często muszą spędzić wiele godzin w chłodnym miejscu. Bluzy robocze przydadzą się także ogrodnikom, osobom zatrudnionym w rolnictwie oraz w firmach sprzątających.

Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, które zajmuje się jedną z wymienionych branż, powinieneś zadbać o swoich pracowników i wybrać dla nich odpowiednie bluzy. Dodatkowo, możesz na nich potem wykonać również nadruk z logo i nazwą twojej firmy, który będzie dodatkową reklamą twojego przedsiębiorstwa.

Polar – jeden z najlepszych materiałów na bluzy robocze

Wybierając bluzy dla swoich pracowników, najlepiej będzie sięgnąć po te wykonane z polaru. Gwarantują one uzyskanie wysokiego poziomu ciepła, gdyż materiał ten doskonale chroni zarówno przed chłodem, jak i wiatrem. Uwzględniając, że ma on gramaturę 300 g/m2, możesz być pewien, że będzie też odporny na rozciąganie czy przetarcia. Dzięki temu twoi pracownicy będą mogli naprawdę długo korzystać ze swoich strojów.

Funkcjonalne ubrania robocze

Odzież robocza w sklepie internetowym glovex.com.pl to nie tylko ciepło i wygoda, ale również wysoka funkcjonalność każdego stroju. Tak samo jest też w przypadku polarowych bluz, które odznaczają się łatwym dopasowaniem do sylwetki noszącego za sprawą wielu dostępnych rozmiarów i dodatkowo wszytych w bluzę troczków regulujących. Zaopatrzone zostały w wysokie kołnierze i kaptury, które dodatkowo pomagają w ochronie przed zimnem i wiatrem. Dużą zaletą bluz są także mankiety wykończone ściągaczem, który pomimo dopasowania do ciała, nie powoduje jego nadmiernego ściskania i nie krępuje ruchów.

Funkcjonalne bluzy polarowe wyposażono także w trzy kieszenie zapinane na suwak, które posłużą do przenoszenia drobnych rzeczy, osobistych akcesoriów czy też po prostu do zagrzania rąk. Dla wielu osób zaletą będzie także szeroki wachlarz kolorystyczny ubrań, który sprawi, że na pewno znajdziesz idealne stroje dla swoich podwładnych.

Taśmy pakowe do przesyłek kartonowych

0
Taśmy pakowe do przesyłek kartonowych

Zabezpieczanie przesyłek to kluczowy etap ich przygotowywania do wysyłki. W tym celu korzysta się z akcesoriów dedykowanych do materiałów kartonowych – takich jak folie stretch, wypełniacze oraz taśmy pakowe. Szczególnie te ostatnie mają duży wpływ na bezpieczeństwo przygotowywanych przesyłek. Poniżej rozwiniemy temat taśm pakowych – podpowiemy jakie ich modele znajdziesz w ofercie specjalistycznych sklepów oraz w czym tkwi różnica pomiędzy różnymi typami taśm pakowych.

Standardowe rozmiary taśm pakowych

Rozmiar taśmy pakowej należy dostosować do rozmiaru i wagi przygotowywanej przesyłki. Kluczowym rozmiarem jest ich szerokość wyrażana w milimetrach. Parametr ten mieści się w przedziale od 48 do nawet 70 mm. Typowa rolka taśmy pakowej ma 50-60 metrów długości.

Jedna rolka taśmy wystarcza na przygotowanie kilkunastu lub więcej przesyłek, w zależności od ich gabarytów oraz wielkości powierzchni, którą zamierzasz zakleić. Ekonomiczne i oszczędne użytkowanie taśmy to nie zawsze dobry ruch – nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie przygotowywanych przesyłek.

Rodzaje kleju w taśmach pakowych – przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Do najtańszych i najczęściej używanych należą taśmy pakowe z akrylem. Jest to ekologiczny i stosunkowo silny materiał klejący, łatwy i bezpieczny w użytkowaniu. Taśmy takie wykorzystuje się przede wszystkim do zabezpieczania przesyłek niewielkiej wagi. Warto podkreślić, że nie należy stosować taśm akrylowych w warunkach dużego zakurzenia – obecność pyłków osiadających na jej powierzchni znacząco obniża poziom przyczepności.

Taśmy pokryte kauczukiem syntetycznym są bardziej wytrzymałe i w większym stopniu elastyczne. Dzięki temu są idealne do pakowania przesyłek dużych gabarytów, ciężkich oraz tych o nieregularnych kształtach, bądź wymagających dostosowania kształtu paczki do przechowywanych wewnątrz obiektów. Taśmy kauczukowe są przy tym odporne na wilgoć oraz na niesprzyjające warunki w czasie pakowania. Nie tracą na wytrzymałości pod wpływem łagodnych opadów atmosferycznych. Warto jednak podkreślić, że są to taśmy bardzo szybko przyklejające się do powierzchni, dlatego należy używać ich precyzyjnie.

Taśmy pakowe do zadań specjalnych – czyli taśmy pakowe solvent

Taśmy pakowe Solvent to obecnie jedne z najbardziej wytrzymałych taśm pakowych. Zastosowano w nich specjalną mieszankę lepiszczy nazywaną solvent. Jej głównym składnikiem jest kauczuk naturalny, wymieszany z innymi żywicami. Taśmy te znajdują zastosowanie przemysłowe – w przedsiębiorstwach kurierskich, wysyłkowych, magazynach, firmach i halach produkcyjnych.

Dużą zaletą taśm Solvent jest możliwość ich wykorzystania w rozmaitych warunkach. W przeciwieństwie do taśm akrylowych można użytkować je w niskich i wysokich temperaturach – od minus 20 do nawet plus 60 stopni C. Nie tracą na przyczepności pod wpływem wysokich lub niskich temperatur, ani w czasie kontaktu z wilgocią. Swoje właściwości zachowują przez długi okres czasu, dlatego nadają się do zabezpieczania nie tylko kartonów na przesyłki, ale również kartonów magazynowych, które będą przechowywane przez okres kilku lub nawet więcej miesięcy.

Wybór drzwi wejściowych do domu

0
Jak wybrać drzwi wejściowe do domu

Zakup drzwi wejściowych to nie lada wyzwanie. Wybrany model powinien zapewniać mieszkańcom stuprocentowe bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest również wygląd drzwi, ich parametry dźwiękoszczelne i termoochronne oraz wytrzymałość. Jak wybrać odpowiedni model?

Z jakich materiałów wykonuje się drzwi wejściowe?

W sklepach znajdziemy szeroki wybór drzwi zewnętrznych. Do ich produkcji wykorzystuje się stal, drewno, PCV lub aluminium.

Dużą popularnością na polskim rynku cieszą się drzwi drewniane – najczęściej są to modele z drewna iglastego sosnowego lub świerkowego, czy też z drewna liściastego z dębu bądź mahoniu. Drzwi drewniane wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Ponadto zapewniają dobrą izolację termiczną. Minusem drewna jest słaba odporność na warunki atmosferyczne – wymaga częstej, kosztownej konserwacji. 

Drzwi stalowe są mocne, trwałe, a przy tym stosunkowo tanie. Na rynku znajdziemy modele wyposażone w ramy z drewna lub stali. Drzwi stalowe mogą być wykończone okleinami drewnopodobnymi lub specjalnymi farbami i ocieplone za pomocą sztywnej pianki poliuretanowej, która zapewnia doskonałą izolację termiczną. 

Drzwi wejściowe PCV mają wysokie parametry cieplne, łatwo dopasować je do okien, rolet zewnętrznych, czy też bramy garażowej. PCV to materiał lekki i ciepły. Niestety drzwi z takiego tworzywa charakteryzują się niską sztywnością i mają słabe parametry antywłamaniowe – konieczne jest zbrojenie profili drzwiowych grubymi kształtownikami stalowymi, co zwiększa ciężar skrzydła i pogarsza jego właściwości izolacyjne. 

Aluminiowe drzwi są trwałe, stabilne, odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia, a także stosunkowo lekkie. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwatorskich i pielęgnacyjnych.  

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi?

Drzwi zewnętrzne pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim chronią dom przed intruzami, a także zapewniają izolację termiczną i akustyczną. Ponadto stanowią wizytówkę domu, dlatego ważne, aby ich stylistyka idealnie współgrała z elewacją budynku. Porządne drzwi zewnętrzne powinny być ciepłe, trwałe, szczelne i ciche. 

Pierwszym ważnym parametrem jest współczynnik izolacji akustycznej RA, który w większości drzwi znajduje się na poziomie od 27 do 43 decybeli. Im wyższy wskaźnik, tym lepsza ochrona przed hałasami z zewnątrz.

Klasa RC to parametr dotyczący odporność drzwi na włamanie. RC1N zapewnia podstawową ochronę, RC3 i RC4 chroni przed włamaniem przy zastosowaniu narzędzi takich jak młotek, a RC6 – elektronarzędzi o dużej mocy. Na rynku najczęściej spotkamy drzwi antywłamaniowe o klasie RC3 i RC4 wyposażone we wzmocnione ościeżnice, zamki i zawiasy. 

Drzwi wejściowe najlepiej kupić w renomowanym sklepie. Da to gwarancję ich najwyższej jakości i wytrzymałości. MARTOM to producent drzwi, który oferuje modele hybrydowe łączące wysokogatunkowe drewno, blachę ze stali ocynkowanej, aluminium i wypełnienie z piany PUR o doskonałej gęstości. Technologia wykorzystywana przez firmę umożliwia produkcję drzwi o wysokim współczynniku izolacyjnym, doskonałej szczelności i wysokiej trwałości. Oferowane drzwi są odporne na warunki atmosferyczne i włamania, łatwo utrzymać je w idealnej czystości.

3 elementy dekoracyjne, które tchną życie w Twój salon

0
salon

W Twoim salonie jest czysto i estetycznie. Wybrałeś meble o najwyższej jakości i zadbałeś o tym, aby wszystkie elementy wyposażenia idealnie do siebie pasowały. Jednak mimo tego wystrój jest monotonny, przewidywalny. Czegoś mu brakuje. Czegoś, co nada mu charakter. Jak tchnąć życie w nudne wnętrze?

Ozdób ściany 

Na początek przyjrzyj się ścianom w swoim salonie. Są gładkie, jednokolorowe, bez żadnych ozdób, wzorów czy nietuzinkowych faktur? Zatem z całą pewnością można stwierdzić, że wyróżnia je najwyższa estetyka i perfekcjonizm. Jednak brakuje im charakteru. Postaraj się zaszaleć. Przynajmniej jedną ścianę ozdób designerskimi drewnianymi deskami, elegancką, industrialną cegłą czy modną fototapetą o dowolnym wzorze. Niby drobny akcent, a jaki daje efekt! Wnętrza od razu wyglądają na nieco bardziej przytulne i klimatyczne.

Postaw na tekstylia

Świetnym sposobem na przełamanie nudy i monotonii w salonie jest uzupełnienie wystroju o odpowiednio dopasowane, wzorzyste tekstylia. Na kanapie czy fotelach umieść poduszki dekoracyjne, w oknach powieś delikatne firany i masywne zasłony, a na ziemi połóż miękki, przyjemny w dotyku dywanik. Pamiętaj, że elementy tekstylne muszą idealnie współgrać ze stylem, który rządzi w Twoim salonie. Do nowoczesnego wnętrza doskonale pasują minimalistyczne ozdoby w stonowanych odcieniach. Skandynawskie pomieszczenie musi być przytulne, dlatego koniecznie zaopatrz je delikatne dekoracje z naturalnych materiałów, plecionki i futrzaste elementy. W pokoju glamour powinien królować blask, co pozwala Ci na odrobinę szaleństwa. Postaw na tekstylia zdobione złotymi, srebrnymi czy nawet błyszczącymi elementami. 

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Duże znaczenie w wystroju wnętrz ma oświetlenie. Główna lampa sufitowa to absolutny must have. Bez niej byłoby kompletnie ciemno w pomieszczeniu. Jednak nikt nie powiedział, że na tym trzeba zaprzestać. Wnętrze warto wzbogacić o dodatkowe źródła oświetlenia, które nie tylko doskonale doświetlą najważniejsze przestrzenie w pokoju, ale również nadadzą mu wyjątkowy, klimatyczny charakter. W swoim salonie możesz umieścić lampę stojącą z ozdobnym kloszem, designerski kinkiet nad kanapą, elegancką lampę, którą ustawisz na konsoli lub komodzie, czy też listwę ledową, która oświetli przestrzeń za telewizorem. Nie zapomnij również o świecach zapachowych! 

Zaproś do domu naturę

W przytulnym salonie nie może zabraknąć żywych kwiatów. Możesz postawić zarówno na świeże kwiaty cięte, które ozdobią stolik kawowy, jak i na zielone rośliny w designerskich donicach. Wybór roślin to kwestia gustu. Pamiętaj jednak, żeby pasowały do stylu aranżacyjnego pokoju dziennego. Tak samo jest z donicami. Postaw na modele o ciekawej formie i odpowiednio dopasowanym kolorze. Koniecznie wybierz te, które wyróżniają się najwyższą jakością i wytrzymałością. Solidne donice zachowają swój doskonały stan przez długie lata. Duże znaczenie ma również rozmiar doniczek. W przytulnym salonie doskonale sprawdzą się większe modele, które będziesz mógł postawić bezpośrednio na podłodze. Donice duże do salonu oferowane przez sklep Donice-zadora.pl wyróżniają się atrakcyjnym designem i solidnym, starannym wykonaniem. W asortymencie znajdziesz modele z włókna szklanego, betonu architektonicznego, polietylenu i polipropylenu o różnych formach, fakturach i barwach. Wszystkie produkty pochodzą od znanych marek – takich jak PD Concept czy Lechuza. 

Czy stworzenie przytulnych wnętrz to trudne zadanie? Nie! Wykorzystując nasze wskazówki, zrobisz to w prosty i przyjemny sposób. Pamiętaj, że czasem wystarczy tylko odrobina kreatywności, żeby zaaranżować niesamowitą, klimatyczną przestrzeń.

Jaka zastawa na prezent ślubny sprawdzi się najlepiej?

0
zastawa

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Jako zaproszeni goście musimy zatem pomyśleć nad wyjątkowym prezentem dla pary młodej. Nie da się ukryć, że wielu młodych ludzi preferuje dziś po prostu koperty z pieniędzmi. Niemniej są takie ponadczasowe prezenty, które zawsze się sprawdzą. Porcelanowa zastawa na prezent ślubny z pewnością znajdzie honorowe miejsce w domu młodego małżeństwa.

Jaka zastawa na prezent? Co wybrać?

Dobrym wyborem będzie ceramika Bolesławiec, wykonywana w Manufakturze w Bolesławcu. Wyroby te są znane na całym świecie i cechują się najwyższą jakością oraz niepowtarzalnym wzornictwem (są ręcznie malowane). Co za tym idzie – produkty takie idealnie nadają się na prezent ślubny.

Co powinna zawierać zastawa stołowa?

Niezbędne są kubki ceramiczne – w pięknej porcelanie kawa czy herbaty smakują zdecydowanie lepiej. Dekorowane filiżanki są zresztą niezwykle modne, pełnią bowiem funkcję ozdobną, dekorując kuchnię lub jadalnię. Przyda się także miska lub komplet misek o różnych rozmiarach – są to naczynia, których w domu nigdy nie jest za dużo. Komplety zastawy zawierają także odpowiednio (w zależności od wybranego kompletu zastaw stołowych) 6/12/24 talerzy płaskich (modne są kwadratowe talerze). Talerze płytkie znajdą zastosowanie podczas codziennych posiłków. Talerze głębokie, półmiski, sosjerki, salaterki dopełnią serwis obiadowy.

Jak wybrać odpowiednią zastawę stołową?

Jaka zastawa na prezent przypadnie do gustu młodym ludziom? Z pewnością zdecydowanie łatwiej skompletować zastawę stołową dla siebie, aniżeli dla młodej pary. Niemniej warto sięgać po uniwersalne komplety, zawierające przydatne w każdym domu elementy. Wspomniana wyżej zastawę stołową z pewnością dopełni serwis kawowy i znajdujące się w nim talerzyki deserowe.

Porcelanowa zastawa – jak o nią dbać?

Utrzymanie porcelanowej zastawy w czystości oraz zadbanie o jej nieskazitelny wygląd nie jest wcale trudne. Można je myć w zmywarce, a także używać w kuchence mikrofalowej czy piekarniku. Nie trzeba przeprowadzać żadnych szczególnych zabiegów. Wszystkie elementy ceramiki są bowiem odporne na działanie wysokiej temperatury, jak i odporne na uszkodzenia.

Zastawa na prezent ślubny – to naprawdę doskonały pomysł

Wiele osób zastanawia się, na co zwracać uwagę, wybierając prezent ślubny. Jest to nie lada wyzwanie! Analizują więc temperament i zainteresowania młodej pary i dokonują zakupu, a i to nie daje gwarancji, że będzie to trafiony prezent. Znacznie lepiej zdecydować się na sztućce, ceramikę, piękne naczynia, gdyż jest to upominek ponadczasowy, funkcjonalny i posłuży na długie lata (a może nawet stanie się rodzinną pamiątką!).

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

0
Jakie pokrycie dachowe wybrać

Blachodachówka, gont a może dachówka? Wybór najlepszego pokrycia dachowego nie jest ani łatwe ani zbyt oczywiste. Bo poza samym wyglądem konkretnego materiału należy wziąć pod uwagę jeszcze takie czynniki jak możliwe obciążenie więźby, kształt oraz stopień nachylenia dachu. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze takie elementy jak cena, właściwości izolacyjne czy w końcu łatwość montażu. Poniżej prezentujemy więc poszczególne typy pokryć dachowych.

Blachodachówka

Jej główną zaletą jest to, ze nie nasiąka wodą. Z tego też powodu zapewnia nie tylko wysoką ochronę przed opadami, ale również sprawia, że nie zmienia swojego ciężaru, bo deszcz po prostu po niej spływa – wyjaśnia ekspert ze sklepu Geda24.pl specjalizujący się w sprzedaży podestów roboczych. Nie oznacza to jednak, ten rodzaj pokrycia jest całkowicie pozbawiony wad. Dlatego dokonując wyboru warto sugerować się dodatkowymi parametrami opisującymi odporność na korozje czy trwałość koloru oraz powłoki.

Na rynku coraz częściej można spotkać blachodachówkę z charakterystyczną fakturą przypominającą posypkę. Ten rodzaj wyglądu blachy od razu przywołuje na myśl skojarzenia z łupkiem kamiennym czy dachówką ceramiczną. Jednak zastosowanie takiego wykończenia ma nie tyle wymiar estetyczny co raczej czysto praktyczny bo ma zabezpieczać materiał przed grzybami oraz obrastaniem mchem.

Blachodachówka jest dość lekka i może być używana do krycia dachów o nachyleniu od 9 do aż 90 stopni. Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że jest materiałem stosunkowo głośnym, to znaczy nie tłumi zbyt dobrze odgłosów padającego deszczy czy tym bardziej gradu. Warto pamiętać też, że blacha lubi się nagrzewać, więc niezbędnym elementem dachu powinna być właściwa termoizolacja.

Gont bitumiczny

Największą zaletą tego materiału jest to, że jest stosunkowo łatwy a przy tym i szybki w montażu. Podobnie jest z jego naprawami. Poza tym gont jest lekki i posiada dużą elastyczność. Idealnie sprawdzi się więc nawet w przypadku bardzo wymyślnych kształtów dachów. Innym aspektem, na jaki bez wątpienia warto zwrócić uwagę, jest to że gonty bitumiczne posiadają bardzo wysoki stopień izolacji akustycznej. Z tego powodu dobrze tłumią odgłosy z zewnątrz, w tym również padający deszcz czy grad – mówi pracownik Geda24.pl.

Jedynym problematycznym aspektem może być jedynie fakt, że nie nadają się do każdego rodzaju dachu i powinny być stosowane jedynie tam, gdzie stopień nachylenia oscyluje pomiędzy 12 a 75 stopniami. Dodatkowo ich montaż wymaga odpowiedniego podłoża w postaci desek czy płyt OSB.

Dachówka

Tym co wyróżnia dachówki na tle pozostałych materiałów jest ich niewątpliwa trwałość. Dowód – wiekowe domy, których dachy potrafią przetrwać nawet ponad 100 lat. W przeciwieństwie do blachodachówki absorbują wilgoć, i choć nie powoduje to przeciekania, może być sprzyjającym środowiskiem do pojawiania się grzybów czy mchów.

„Przy decydowaniu się na dachówki ceramiczne, czy cementowe trzeba też wziąć pod uwagę koniecznie ich ciężar.” – mówi ekspert z firmy Geda24 – „Metr kwadratowy dachówek cementowych może ważyć ok. 30 kg, a przy dachówkach ceramicznych ta waga może wzrosnąć nawet do 75 kg. Warto porównać to z blachodachówką, której metr kwadratowy waży od 2 do 6 kg.”

Poza tym tego rodzaju pokrycie należy stosować przy dachach, których nachylenie oscyluje wokół 40 stopni.

Źródło: Sklep Geda24.pl oferujący m.in.: https://www.geda24.pl/urzadzenia-dla-przemyslu

Oświetlenie LED

0
oświetlenie domu

Oświetlenie LED zyskuje coraz większą popularność. Wypierają już klasyczne żarówki oraz żarówki energooszczędne i coraz częściej występują w polskich domach. Oświetlenie LED jest bardzo różnorodne. Można znaleźć różne rodzaje żarówek, o różnych kształtach, gwintach, dzięki temu mogą być używane w różnych pomieszczeniach i spełniać różne potrzeby.

Co należy wiedzieć na temat remontu dachu?

0
Co należy wiedzieć na temat remontu dachu

Nie da się ukryć, że dach to bardzo ważny element każdego budynku. Jest to nie tylko zwieńczenie budowli, ale również stanowi bardzo ważną funkcję ochronną przed warunkami atmosferycznymi. Kiedy zdecydować się na wymianę pokrycia dachowego? W jaki sposób przygotować się do remontu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Kiedy zdecydować się na wymianę pokrycia dachowego?

Część osób być może zastanawia się, kiedy warto wymienić pokrycie dachowe. Kiedy zlokalizujemy jedynie niewielkie uszkodzenia, wówczas w praktyce wystarczająca okaże się częściowa wymiana pokrycia. Jest to rozwiązanie w pełni rozsądne i ekonomiczne pod względem finansowym. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje pewne prawdopodobieństwo tego, że nie uda nam się dopasować wymienianych elementów. W konsekwencji niektóre miejsca mogą się wyróżniać, co nieciekawie prezentuje się pod względem wizualnym. Oczywiście znacznie bardziej problematyczne okaże się wymienianie całego dachu. Aby tego dokonać, wówczas konieczne okażą się niemałe oszczędności. W pierwszej kolejności będziemy zmuszeni do zdemontowania starej dachówki. Pomimo tego, że jest to znacznie trudniejsze rozwiązanie, to poniekąd jest to gwarancja wytrzymałości przez kolejne kilka lat. Wysokiej klasy dachy w Lublinie znaleźć można na stronie http://dachserwis.com/.

W jaki sposób przygotować się do remontu?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że najważniejszym elementem chroniącym dach jest plandeka. Jej głównym zadaniem jest skuteczna ochrona przed warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz. Będzie ona strzałem w dziesiątkę niezależnie od tego, jaki jest zakres poszczególnych robót. Dodatkowo konieczne okaże się zabezpieczenie niektórych elementów infrastruktury, które znajdują się na posesji. Należy zainteresować się doświadczoną firmą, która wykona poszczególne czynności. Specjaliści zalecają, aby wyznaczyć jedno miejsce na składowanie wszystkich odpadów, dzięki czemu polepsza się organizacja pracy.

Nowoczesne hurtownie są lepiej wyposażone niż sklepy

0
Nowoczesne hurtownie są lepiej wyposażone niż sklepy

Zakupy w hurtowni są powszechne w dzisiejszych czasach. Wiele osób od dawna realizuje większe i mniejsze potrzeby częściej w hurtowni niż w sklepie. Dotyczy to wielu branż, również – elektrycznej. W przeszłości do hurtowni chodziło się wtedy, gdy potrzeba było większej ilości materiałów, np. kabli, gniazd elektrycznych czy różnego typu przełączników. Obecnie klienci wybierają się do hurtowni elektrycznej i każdej o wiele częściej. Dotyczy to również mniejszych i jednorazowych zakupów.

Dlaczego hurtownia, a nie sklep?

Wybór materiałów w hurtowni jest bardzo duży. Markowe produkty od  różnych producentów to okazja na dokonanie najlepszego wyboru. W sklepie klienci zdani są na wybór produktu spomiędzy jednego, dwóch czy trzech producentów. Hurtownie elektryczne oferują swoim klientom tak duży wybór materiałów, że klienci zmuszeni są konsultować wybór z pracownikami.

W hurtowniach można kupić więcej i taniej. To wielka zaleta zakupów w tym miejscu. Przy zakupie większej ilości, można otrzymać rabat. Zachęca to klientów do realizowania zakupów właśnie w hurtowniach, a nie w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Personel sklepu nie jest tak dobrze przygotowany do obsługi klienta. Pracownik hurtowni musi się stale dokształcać, ma na co dzień kontakt z wieloma producentami. Częste dostawy produktów wymuszają edukację i bycie na bieżąco z wiedzą na temat np. elektryczności.

Doradztwo na każdym etapie zakupów w hurtowni

Klienci wybierający się na zakupy do hurtowni elektrycznej nie muszą obawiać się, czy znajdą określony produkt i czy pojawi się problem z wyborem. Pracownicy hurtowni są po to, aby pomagać i wspierać klientów na każdym etapie zakupów. Można na nich liczyć. Są przygotowani, gdyż nieustannie się dokształcają, poszerzają wiedzę na ten temat. Wybór produktów np. w hurtowni elektrycznej zawsze będzie udany. Można liczyć na fachową poradę pracowników, którym zależy na satysfakcji i zadowoleniu klientów. Od tego zależy rozwój i powodzenie każdej branży.

Czy hurtownie realizują usługi?

Nowoczesne hurtownie https://www.elektrospark.pl/, które stale się rozwijają, jak np. hurtownie elektryczne, oferują klientom również szeroką paletę usług. Klient może zlecić pracownikom hurtowni wykonanie oświetlenia na swojej posesji. Może też skorzystać z usługi budowy stacji transformatorowej czy linii wysokiego napięcia. Wykonanie pomiarów czy sprawdzenie poprawności działania linii energetycznej to jedna z usług, których podejmują się współczesne hurtownie elektryczne.

Nowoczesne hurtownie to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa, które poszerzają swoją ofertę w trosce o potrzeby klientów.

ZOBACZ TEŻ