Szukasz swojego miejsca na ziemi? Znajdziesz je w Szczecinie

0
Szukasz swojego miejsca na ziemi? Znajdziesz je w Szczecinie
fotolia.com, 187475464 | Autor: art08

Choć w ostatnich latach zauważyć można tendencję do wyludniania się miast, to w dalszym ciągu mieszkania w Szczecinie cieszą się dużą popularnością. I nic dziwnego, ponieważ miasto to wyróżnia się na tle innych i przyciąga nie tylko studentów, ale również osoby poszukujące miejsca do stałego zamieszkania.

Biuro sprzedaży nieruchomości – jak wybrać najlepsze?

0
Biuro sprzedaży nieruchomości - jak wybrać najlepsze?

Planujesz zakup lub sprzedaż nieruchomości? Martwisz się ilością formalności, które trzeba będzie załatwić? Z tego artykułu dowiesz się między innymi na co zwracać uwagę przy wyborze biura nieruchomości.

Dlaczego warto mieszkać na Białołęce?

0
Dlaczego warto mieszkać na Białołęce?

Białołęka słusznie jest nazywana zieloną dzielnicą. Na jej terenie lasy stanowią aż 12% całej powierzchni, a oprócz nich na Białołęce znajdziemy również liczne parki. Warto zwrócić też uwagę na bliskość Wisły i kanału Żerańskiego, dzięki którym każdy miłośnik wypoczynku na świeżym powietrzu znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Duża ilość terenów zielonych to nie tylko miejsca do rekreacji, ale i lepsze powietrze. Dzięki położeniu nieco dalej od centrum i dużej ilości terenów zielonych, na Białołęce jest mniej zanieczyszczeń, co korzystnie wpływa na zdrowie, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Co to jest modelowanie 3D i jak je wykorzystać?

0
Co to jest modelowanie 3D i jak je wykorzystać?

Modelowanie 3D jest jednym z najważniejszych elementów projektowania. Jest ono powszechnie wykorzystywane w wielu programach komputerowych wspomagających projektowanie. W dużym uproszczeniu polega ono na tworzeniu, a także modyfikowaniu obiektów geometrycznych w trójwymiarze. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe było zrewolucjonizowanie środowiska programów projektowych. Wprowadzenie modelowania 3D pozwoliło dokonać wielu kluczowych zmian.

Jaką chłodziarkę kupić do mieszkania singla?

0
Jaką chłodziarkę kupić do mieszkania singla?

Chłodziarka dla singla do kawalerki czy małego M2 nie musi być duża. Ale nie kupuj też lodówki turystycznej. Gdy wpadną znajomi, pojemna lodówka o standardowej szerokości 60 cm, pomieści nie tylko napoje, ale i przekąski czy nawet urodzinowy tort. Sprawdź, jak wybrać dobrą lodówkę dla singla.

Nawet jeśli częściej jadasz na mieście, chłodziarka jest nieodłącznym elementem twojego domu. Schłodzisz w niej piwo i wstawisz popisowe tiramisu tuż przed randką. Jeśli nie robisz cotygodniowych zakupów w pobliskim dyskoncie, wystarczy Ci mała lodówka do 50 cm szerokości.

A jeśli lubisz gotować i wolne niedziele spędzasz przed TV, ze zniecierpliwieniem czekając na kolejny odcinek Masterchefa, większa lodówka w kuchni to po prostu must have! Lodówka 60 cm pomieści nie tylko zakupy, ale i lunchboxy do pracy. Dodatkowo idealnie wpasuje się do niewielkiej kuchni czy aneksu kuchennego.

Lodówka 60 cm – jaką klasę energetyczną wybrać?

Podczas wyboru lodówki zwróć uwagę na jej klasę energetyczną. Chłodziarka pracuje na okrągło, dlatego powinna być ekonomiczna. Poszukaj lodówki oznaczonej jednym z tych symboli:

  • A
  • A+
  • A++
  • A+++

Modele o wysokiej klasie energetycznej są najbardziej energooszczędne, dzięki czemu zaoszczędzisz na rachunkach za prąd. Im więcej plusików na etykiecie lodówki, tym większa pewność, że urządzenie będzie wydajniejsze.

Pamiętaj, że nie tylko chłodziarka, ale i zamrażarka ma kilka klas energetycznych. Im wyższa, tym dłuższy czas, w jakim możesz przechowywać zmrożoną żywność.

Lodówka 60 cm – kompaktowa i cicha

Kompaktowa lodówka 60 cm nie jest pozbawiona nowoczesnych udogodnień. Możesz znaleźć w niej system No Frost, alarm niedomkniętych drzwi, powłokę antybakteryjną, a nawet kostkarkę. Dzięki systemowi automatycznego rozmrażania, nie musisz jej tak często czyścić, co jest dużym plusem, gdy dużo pracujesz i często wyjeżdżasz. Chłodziarka może zawierać zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny zamrażalnik. Wszystko zależy od twoich preferencji.

Zwróć też uwagę na hałas generowany podczas pracy lodówki, zwłaszcza gdy aneks kuchenny połączony jest z pokojem. W bardzo małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się urządzenia o poziomie hałasu 37-38 dB. Aby sprzęt pracował tak cicho, powinien być dokładnie wypoziomowany, dlatego zadbaj o to już podczas montażu lodówki.

Lodówka 60 cm – zobacz, co ma w środku!

Przed zakupem lodówki zajrzyj do środka urządzenia, aby sprawdzić czy sposób rozmieszczenia półek oraz szuflad będzie dla ciebie funkcjonalny i pomieści jak najwięcej produktów. Zwróć uwagę, czy lodówka 60 cm, nad którą się zastanawiasz, ma wkładkę na jajka i grzebienie utrzymujące butelki w pozycji pionowej.

Wybierz taką lodówkę, która daje ci możliwość ustawienia półek i balkoników na drzwiach na różnych poziomach. Dzięki temu możesz włożyć do niej 5 l garnek z zupą lub całego arbuza. Sprawdź też, z jakiego tworzywa zostały wykonane przegrody i szuflady. Dobra chłodziarka powinna mieć szklane półeczki – są trwalsze i łatwiej utrzymać je w czystości.

Nie daj się oszukać przy kupnie mieszkania

0
Nie daj się oszukać przy kupnie mieszkania.

Kupując mieszkanie często działamy pod wpływem emocji. Jesteśmy podekscytowani, pozytywnie nakręceni, myślimy tylko o tym, że wkrótce wejdziemy w posiadanie wymarzonego mieszkania. W tym całym szale często tracimy niestety zdrowy rozsądek, przez co okazuje się, że dokonany zakup nie jest do końca tym czego się spodziewaliśmy.

Rynek czy państwo – jak zaspokoić deficyt mieszkaniowy

0
Rynek czy państwo – jak zaspokoić deficyt mieszkaniowy

Z brakiem mieszkań nie poradził sobie dotąd żaden polski rząd. Nieustannie płacimy nim cenę za potworne zniszczenia w czasie II wojny światowej. Niektórzy chcieliby zapewne dorzucić w tym miejscu „i za komunę”, ale się powstrzymują, bo nie mają innego wyjścia: w PRL budowano jednak każdego roku więcej mieszkań niż dziś, gdy są one towarem rynkowym, a ich cena przekracza możliwości zwykłej polskiej rodziny, zwłaszcza młodej.

Deficyt mieszkań – ale ile on wynosi?

Nikt nie wie, ilu mieszkań nam wciąż brakuje. Niektóre opracowania mówią o ok. 600 tysiącach, ale ich deficyt może wynosić nawet 3 miliony, ponieważ wiele budynków mieszkalnych w Polsce nadaje się do rozbiórki. Ponadto budownictwo wielkopłytowe, które dominowało w Polsce do 1989 roku, obliczone było na stawianie budynków mających przetrwać zaledwie 40-50 lat. Ich czas się kończy. Wiele z nich trzeba będzie zburzyć, jeszcze więcej wymaga kosztownych remontów, w tym choćby termomodernizacji. Widok rusztowań i pracujących na nim ekip z płytami styropianowymi to dziś codzienność w polskich miastach.

Prywatnie czy z pomocą państwa?

Nierozstrzygnięty pozostaje także spór, kto właściwie powinien zadbać o to, by każda polska rodzina mogła mieszkać na swoim lub choćby w wynajętym za rozsądną cenę mieszkaniu. „Magiczna ręka rynku” wyraźnie zawiodła, bo ceny mieszkań z wielu powodów były i są o wiele za wysokie jak na możliwości polskich rodzin, choć z drugiej strony nie brak i takich, którzy kupują kolejne mieszkania na wynajem, bo ich na to stać.

Zawiodły też kolejne programy i obietnice kolejnych ekip rządzących. Obecna koalicja obiecała w ramach programu Mieszkanie Plus wybudowanie ok. miliona lokali na wynajem w ciągu 10 lat. Jest to program adresowany do tych, których nie stać na własne M, ale którzy zarabiają zbyt dużo, by móc ubiegać się o lokale komunalne.

Nie ma wyjścia: trzeba szybciej i taniej

Nowe mieszkania mają wybudować deweloperzy. Aby im to ułatwić, uchwalono specustawę, która pozwala nawet omijać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. W ten sposób nowe inwestycje mieszkaniowe miałyby powstawać szybciej, jednak samorządy obawiają się, że przez to deweloperzy będą mogli budować co chcą i gdzie chcą, nie zważając na realne potrzeby i możliwości miast. Kto jednak spojrzy na obecny rynek deweloperski – https://rynek-deweloperski.pl – ten zapewne sam przyzna, że nowe mieszkania muszą powstawać szybciej i być tańsze niż obecnie. W przeciwnym razie wciąż będziemy się wlekli w ogonie Europy pod względem liczby mieszkań na 1000 mieszkańców.

Soczewki twarde i miękkie – pielęgnacja

0
Soczewki twarde i miękkie – pielęgnacja

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam najważniejsze różnice pomiędzy twardymi a miękkimi soczewkami kontaktowymi, a także opowiemy więcej na temat sposobów ich pielęgnacji. To wszystko jest szczególnie ważne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi i nie mają pojęcia w jaki sposób dobrać soczewki dla siebie ani jak powinni o nie dbać, by mogły jak najdłużej zachować swoje pierwotne właściwości. W takim razie już nie przedłużamy i zapraszamy do czytania.

Umil czas swojej przeprowadzki z tiptoptrans.pl!

0
Umil czas swojej przeprowadzki z tiptoptrans.pl

Przeprowadzka stanowi dla Ciebie nie lada wyzwanie logistyczne. Zależy Ci na miłej atmosferze, ale także szybkim i solidnym podejściu do tematu? Firma przeprowadzkowa z fachową obsługą i solidną usługą to właśnie my – z tiptoptrans.pl miło, szybko i wygodnie przeprowadzisz niemalże wszystko!

TIP TOP TRANS – Przeprowadzki biur i mieszkań Gdańsk oferuje Ci przeprowadzki, zarówno prywatne, jak też firmowe w rewelacyjnych cenach na trójmiejskim rynku lokalnym, ale także na terenie całej Polski, a także poza jej granicami. Kompleksowo zadbamy o całą Twoją przeprowadzkę – spakujemy wszystko, co potrzebujesz przeprowadzić w kartony, odpowiednio to zabezpieczymy, a na miejscu rozpakujemy, a w razie potrzeby również skręcimy i ustawimy na właściwym miejscu.

Posiadamy doskonale dopasowaną do przeprowadzania różnego rodzaju przeprowadzek flotę pojazdów, w związku z czym możemy zaproponować naszym klientom odpowiedni przewóz różnego rodzaju przedmiotów niezależnie od ich gabarytów.

Szybko, miło i przyjemnie, czyli co zrobić, aby przeprowadzka była dla nas przyjemnością, a nie złem koniecznym?

Zazwyczaj każda przeprowadzka wiąże się dla nas z ogromnym stresem, zamieszaniem i nerwami. W związku z czym też często odwlekamy ją możliwie jak najdłużej w czasie, nie chcemy zaprzątać nią sobie głowy, ale potem okazuje się, że jest jeszcze gorzej, bo wszystko robimy w nerwowej atmosferze praktycznie na ostatni moment. Warto zaoszczędzić sobie tego stresu, wybierając jak najlepszą firmę transportową, która przeprowadzi nas tak, żeby mogli poczuć się spokojnie i bezpiecznie. Wszystko na czas zostanie odpowiednio spakowane i dostarczone pod drzwi Twojego nowego domu lub mieszkania. Wydawało Ci się, że przeprowadzka to naprawdę trudne przedsięwzięcie nawet dla specjalistów – z tiptoptrans.pl wszystko jest znacznie łatwiejsze! Ciesz się najwyższą jakością świadczonych Ci usług w możliwie jak najniższej cenie i przeprowadź się w bardzo dobrej atmosferze razem z firmą TIP TOP TRANS. Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty przeprowadzek!

Wysiew trawnika krok po kroku

0
Wysiew trawnika krok po kroku

Trawnik to prawdopodobnie najważniejszy element każdego ogrodu. Jest jego prawdziwą ozdobą i świadczy o umiejętnościach ogrodniczych właściciela. Na to, jak będzie wyglądał w przyszłości, mają wpływ prace wykonywane już przy jego zasiewaniu. Co zrobić, aby zachwycał swoim wyglądem? Dowiesz się z poniższego artykułu.

ZOBACZ TEŻ